مثبت شدن تست کرونای این مرد شاخص بورس‌های دنیا را پایین کشید

تسنیم نوشت: پس از آنکه رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد آزمایش کرونای وی مثبت شده است، شاخص بازار سهام اروپا و همچنین معاملات آتی آمریکا در روز جمعه سقوط کرد.

پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد آزمایش کرونای وی مثبت شد ، شاخص بازار سهام اروپا و همچنین معاملات آتی آمریکا در روز جمعه سقوط کرد.

ترامپ گفت که هم او و هم همسرش، ملانیا ترامپ به این ویروس مبتلا شده اند و اکنون خودشان را قرنطینه کرده اند.

آنها پس از اینکه نتیجه آزمایش کووید-۱۹ هوپ هیکس، یکی از نزدیکترین دستیاران ترامپ، مثبت اعلام شد، برای این بیماری آزمایش دادند.

بر اساس این گزارش، نرخ ین، طلا و اوراق خزانه داری آمریکا که اغلب در زمان فشار به بازار به عنوان پناهگاهی دیده می شوند، همه همراه با اوراق قرضه در اروپا افزایش یافت. قیمت نفت خام نیز کاهش یافت.

دیوید پیج، رئیس اقتصاد کلان در شرکت مدیران سرمایه گذاری آکسا، به تلویزیون بلومبرگ گفت: این یک شوک بزرگ است - این حوادث کاملاً برونزا هستند. کاملاً طبیعی است که بازار با کمی تنش و نوسان مواجه شود.

این در حالی است که شهرهای بزرگ آمریکا دوباره به مراکز شیوع کرونا تبدیل شده اند و تحولات غم انگیز این کشور پیرامون ویروس کرونا افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، امید به اقدامات مالی بیشتر توسط دولت در حال کم رنگ شدن است. قراردادهای S&P ۵۰۰ پس از تصویب بسته کمکی ۲.۲ تریلیون دلاری توسط دموکرات ها در مجلس نمایندگان که جمهوری خواهان آن را رد کردند، ضعیف شد.

۲۲۳۲۳۱
کد خبر 1438853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =