۰ نفر
۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
جنگ بلاروس با اتحادیه اروپا

فارس نوشت: وزارت امور خارجه بلاروس اعلام کرد در پاسخ به تحریم‌های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا، فهرستی تحریمی علیه این نهاد تهیه کرده است.

 دولت بلاروس روز جمعه در اقدامی تلافی‌جویانه تحریم‌هایی را علیه مقامات اتحادیه اروپا اعمال کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز وزیر خارجه بلاروس اعلام کرد فهرستی از افرادی که دیگر قادر به ورود به بلاروس نیستند تهیه کرده است اما جزئیات آن رسانه‌ای نخواهد شد.

شورای اروپا بامداد امروز (جمعه) در جلسه‌ای ضمن محکوم کردن خشونت‌های غیر قابل قبول علیه معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تحریم‌هایی را علیه حدود ۴۰ مقام این کشور اعمال کرد.

«چارلز میشل» رئیس شورای اروپا پس از اتمام این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: «امروز تصمیم گرفتیم که تحریم‌ها را اعمال کنیم. بسیار مهم است درخصوص آنچه چند هفته پیش تصمیم گرفتیم دست به عمل بزنیم».

پیش‌تر «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرده بود این نهاد، ریاست جمهوری «الکساندر لوکاشنکو» در بلاروس را به رسمیت نمی شناسد.

به دنبال برگزاری انتخابات ماه گذشته در بلاروس که به پیروزی لوکاشنکو با کسب هشتاد درصد آرا منتج شد موجی از اعتراضات در این کشور در اعتراض به نتیجه انتخابات به راه افتاده است که همچنان ادامه دارد.

لوکاشنکو اخیراً با اشاره به اعتراضات در بلاروس تاکید کرده که منشا این اعتراضات از خارج از کشور است و به منظور ایجاد یک منطقه حائل بین روسیه و دیگر نقاط اروپا انجام می‌گیرد.

لوکاشنکو از زمان استقلال بلاروس از شوروی پنج دوره متوالی به عنوان رئیس جمهوری این کشور انتخاب شده است.

311312

کد خبر 1438857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =