«دشت خاموش» راهی وایادولید اسپانیا می‌شود

فیلم «دشت خاموش» بعد از حضور در جشنواره‌های ونیز ، توکیو و اینک خاورمیانه (ایتالیا) به بخش مسابقه رسمی فیلم‌های بلند شصت‌وپنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم وایادولید (سمینسی)  اسپانیا راه پیدا کرد. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جشنواره وایادولید یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم اروپا محسوب می‌شود که در سال ۱۹۵۶ میلادی پایه‌گذاری شد و در آن زمان تنها به نمایش فیلم‌های مذهبی، مربوط به مسیحیت کاتولیک می‌پرداخت. ولی از سال ۱۹۷۳ به عنوان یک جشنواره بین‌المللی برای هر نوع فیلم و معرفی استعدادهای خلاق جدید در حوزه سینما شناخته شده است. 

فیلم «دشت خاموش» که در هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز موفق به دریافت سه جایزه (تندیس شیر بهترین فیلم بخش افق‌ها، نشان انجمن منتقدان جهانی و تندیس فای ) شد در فستیوال وایادولید برای دریافت خوشه طلایی بهترین فیلم، جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلمبردار با فیلمهای مطرحی از کشورهای فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، روسیه، رومانی، چک، ایرلند ، هند، مجارستان و کانادا به رقابت خواهد پرداخت.

شصتوپنجمین دوره این جشنواره بینالمللی از تاریخ سوم تا دهم آبان ماه سال جاری در شهر وایادولید اسپانیا برگزار می‌شود. در این جشنواره عباس کیارستمی دو بار موفق به دریافت جایزه خوشه طلایی بهترین فیلم برای فیلم‌های «زیردرختان زیتون» و «کپی برابر اصل» شده است.
فیلم «دشت خاموش» در سی‌وسومین دوره جشنواره فیلم توکیو که از ۱۰ تا ۱۹ آبان ماه برگزار می‌شود در بخش فوکوس بر جهان پذیرفته شده و به نمایش درمی‌آید. این بخش مخصوص نمایش فیلم‌های مطرح شده در جشنواره‌های جهانی بوده که در سال جاری موفق به دریافت جوایز مهمی شده‌اند. 

مسئولیت پخش بین‌المللی فیلم با شرکت پرشیا فیلم با مدیریت علی قاسمی است.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1439176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =