۴درصد جمعیت قزوین تحت پوشش کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر بیش از چهار درصد جمعیت استان قزوین تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهرعلی حق گویان، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در جلسه شورای اداری شهرستان بوئین زهرا بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۲هزار خانوار و با جمعیتی بالغ بر ۶۰هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند و علاوه بر آن به ۳۰ هزار نفر نیز به صورت موردی خدمات ارائه می شود.
حق گویان ادامه داد: در حال حاضر بیش از چهار درصد جمعیت استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که این آمار در برخی نقاط استان به بیش از ۳۰درصد هم می رسد.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: براساس آمار ۵۳درصد از مددجویان تحت حمایت را کسانی تشکیل می دهند که به دلیل فوت سرپرست تحت حمایت این نهاد هستند.
او افزود: هم اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰دانش آموز و بیش از ۴۰۰دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند.
حق گویان عنوان کرد: تلاش می کنیم تا زنجیره فقر را قطع کنیم برای تحقق این برنامه لازم است بسترهای ایجاد فقر را از بین برده و یا در این روند اخلال ایجاد کنیم تا افراد به سمت توانمندی هدایت کنیم.
او تصریح کرد: برای توانمندسازی مددجویان تنها بخشی از افراد که دارای بیماری صعب العلاج هستند را نمی توان توانمند کرد ولی سایر مددجویان توانایی هایی دارند که می توان ظرفیت های آنها را در بستر مشاوره های فرهنگی و حرفه ای ارتقا داد.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: یکی از راهبردهای کمیته امداد ارتقای فرهنگی مددجویان است که در این میان ارتقای فرهنگی تحصیلی فرزندان مددجو یک اصل مهم است چراکه به تغییر وضعیت خانواده مددجو کمک می کند.

حق گویان با اشاره به ظرفیت های نیکوکاری در استان قزوین اظهارکرد: استان قزوین بستر مناسبی برای نیکوکاری دارد به عنوان مثال در دور نخست رزمایش همدلی که در این نهاد با شعار همدلی برای ایران همدل برگزار شد، قریب به ۱۲میلیارد تومان کمک مردمی جمع آوری و میان نیازمندان توزیع شد.
او تأکید کرد: در حال حاضر حدود دو هزار و ۳۰۰مدرسه فعال در استان داریم که در صورت مشارکت برای طرح هر مدرسه یک تبلت، شورعاطفه های سال جاری به هدف خود در تأمین تجهیزات تحصیلی دانش آموزان نیازمند دست خواهد یافت و حدود دو هزار دانش آموز و دانشجوی تحت حمایت را برای تحصیل با استفاده از فضای مجاز آماده می کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: برای این امر تبلت های دو و نیم میلیون تومانی تهیه می شود و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار می گیرد که در صورت تأمین ۵۰درصد از این هزینه مابقی از سوی دفتر مرکزی کمیته امداد تأمین می شود.
حق گویان یادآورشد: در استان قریب چهار هزار یتیم و فرزند محسنین داریم که نزدیک به ۲۵هزار حامی برای حمایت از این فرزندان با کمیته امداد همکاری دارند.

46

کد خبر 1439215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =