هزار و ۳۲۰پایگاه آماده دریافت کمک‌های مردمی به دانش‌آموزان نیازمند

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: شور عاطفه ها در سال جاری از ۲۲شهریور لغایت ۱۱مهر به منظور تامین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان نیازمند با استقرار یک هزار و ۳۲۰پایگاه در سطح استان قزوین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهرعلی حق گویان، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در نشست خبری بیان کرد:  یکی از نیازهای محرومان در حوزه تحصیل و ارتقای سطح علمی و حضور شایسته تر در جامعه است.
حق گویان ادامه داد: اگر به این نیاز توجه شود یکی از مهمترین بسترهای محرومیت زدایی فراهم می شود چراکه با ارتقای سطح تحصیلی فرزند مددجو، وی می تواند در جامعه نقش برجسته و موثری را ایفا کند و چرخه تداوم فقر در خانواده را قطع کند.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: جشن عاطفه ها که هر ساله همزمان با آغاز سال تحصیلی برگزار می شود، با توجه به محدودیت های کرونایی و مصادف شدن با ایام عزاداری سالار شهیدان تحت عنوان " شور عاطفه ها " و با شعار "همدل می شویم برای مهربانی در مهر" برگزار می شود.
او اعلام کرد: شور عاطفه ها در سال جاری از ۲۲ شهریور لغایت ۱۱مهر به منظور تامین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان نیازمند با استقرار یک هزار و ۳۲۰پایگاه در سطح استان قزوین برگزار خواهد شد.
حق گویان عنوان کرد: سال گذشته ۳میلیارد و ۷۶۰میلیون تومان از ناحیه کمک های مردمی در جشن عاطفه ها جمع آوری و در به دست دانش آموزان نیازمند رسانده شد و امسال پیش بینی می کنیم با توجه به کمک های خوب خیران که همیشه و در همه برنامه ها در کنار خادمین خود در این نهاد مقدس بوده اند، چهار و نیم میلیارد تومان جمع آوری داشته باشیم.
او خاطرنشان کرد: اولویت ما در تأمین ملزومات اساسی برای دانش آموزان در حوزه آموزش های غیرحضوری و تأمین مایحتاج دانش آموزان منطبق با نظام آموزشی جدید و تهیه گوشی های هوشمند و تبلت است واولویت بعدی ما لوازم التحریر، پوشاک کیف و کفش است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر ۳هزار و ۵۷۳ نفر دانش آموز و ۳۰۲دانشجو تحت حمایت داریم که از این تعداد دانش آموز بیش از ۲هزار نفر فاقد تبلت و گوشی هوشمند هستند و به دلیل آموزش های غیرحضوری مدارس، یکی از نیازهای اساسی ما تأمین ۲هزار تبلت و گوشی هوشمند برای این دانش آموزان است.
او اعلام کرد: جشن عاطفه ها با همکاری صدا و سیما، آموزش و پرورش، سپاه، بسیج و سازمان دانش آموزی و کلیه دستگاه ها و شرکت ها و خیران و مراکز نیکوکاری آغاز تا ۱۱مهر ماه ادامه دارد و در روز پنجنشنبه ۲۷شهریور در تمامی شهرستان به صورت نمادین یک یا ۲ پایگاه برپا خواهد شد.
حق گویان گفت: مردم خیر و نیکوکار می توانند کمک های خود را علاوه بر دفاتر کمیته امداد و مراکزنیکوکاری از طریق با شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۴۵۴۰۶ و کد مهربانی #۱۰۲۸۸۸۷۷* داشته باشند
او با اشاره به رزمایش همدلی برای ایران همدل اظهارکرد: در لبیک به فرمان رهبری در رزمایش گسترده مواسات و همدلی و کمک های مومنانه در مرحله اول، بیش از ۷۳ آشپزخانه مهدوی دایر و بالغ بر ۱۱میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان از کمک های مردمی جمع آوری و به تعداد ۲۸۴ پرس غذای گرم و ۳۲ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین تحت عنوان اطعام حسینی آغاز شد که مقرر بود در این طرح ۷۲ شپزخانه به نیت ۷۲ تن از یاران امام حسین برپا و ۷۲هزار پرس غذای گرم و بسته های معیشتی بین خانواده های نیازمند توزیع شود.
این مقام مسئول یادآورشد: به حول قوه الهی و با کمک خیران تاکنون نزدیک به ۱۵۲هزار پرس غذای گرم و ۱۸هزار بسته مواد غذایی بین خانواده های نیازمند در سطح استان توزیع شد که برای این میزان کمک ۶میلیارد تومان اعتبار صرف شد.

46

کد خبر 1432048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =