وضعیت بیمارستان‌های ارتش در روزهای شیوع کرونا از زبان فرمانده نیروی زمینی

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تمام ۲۸ بیمارستان این نیرو با تمام توان و امکانات در سراسر کشور مشغول خدمات بهداشتی و درمانی هستند و تا ریشه‌کن کردن ویروس منحوس کرونا این مسیر را ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز شنبه با حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع سلامت ابوالفضل محمد علیزاده همسر رییس بیمارستان هاجر نیروی زمینی ارتش، اظهارداشت: تجارب اربعین و وجود نازنین حضرت زینب کبری(س) دانشگاهی از علم، ولایت‌مداری، ایمان، جهاد و شهادت در راه خداوند است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: اگر تجربه گرانبهای عاشورا، کربلا و حضرت زینب کبری نبود ما چگونه می‌توانستیم به خانم عزیزمحمدی رییس بیمارستان هاجر دلداری داده و چگونه می‌توانستیم از صبر و استقامت صحبت کنیم.

حیدری تصریح کرد: زینب کبری(س) فارغ‌التحصیل همیشه جاوید دانشگاه کربلا است، زینب(س) سنگ صبور فرزندان، همسران و مادران شهدا است. امروز دکتر عزیزمحمدی رییس بیمارستان هاجر، زینب‌گونه در عرصه کربلای کرونا جهاد و ایثار می‌کند.

وی افزود: از افتخارات ارتش و نیروی زمینی این است که توانسته است در بستر خودش خانمی زینب‌گونه پرورش دهد آن هم در این عرصه سخت اجتماعی کرونا که وحشت به جان جامعه افتاده و روزانه ده‌ها نفر از هموطنانمان را به کام مرگ می‌کشاند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: یک زینبی باید در این عرصه ظهور و بروز پیدا می‌کرد تا در این بیمارستان بزرگ هم پرستار نیازمندان باشد، هم مددکاری کند هم کار فرهنگی، مدیریتی و هم پرستاری عزیزانش را انجام بدهد، عزیزمحمدی و شهید ابوالفضل محمد علیزاده هر دو در این عرصه حضور نورانی داشتند، دو هم‌رزم و هم‌سنگر که متأسفانه امروز ما به سوگ جانکاه شهید دکتر محمد علیزاده نشسته‌ایم.

حیدری یادآور شد: امروز تمام ۲۸ بیمارستان نیروی زمینی ارتش با تمام توان و امکانات در سراسر کشور مشغول خدمات بهداشتی و درمانی هستند و تا ریشه‌کن کردن ویروس منحوس کرونا این مسیر را ادامه خواهند داد، عزیز محمدی در بیمارستانی حضور دارد که خط مقدم ۲۸ بیمارستان‌ ما در مبارزه با کرونا است زیرا که بیمارستان هاجر مطلقاً مختص بیماران کرونایی بوده است و الحمدالله با ریاست عالمانه ایشان این بیمارستان در این راه سخت به نحو اکمل و بهترین حالت ممکن عمل کرده است.

وی با اشاره به آیه شریف «و لا تَحسَبَنَ الَّذینَ قُتِلوا فِی سَبیلِ الله امواتاً بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقون»  گفت: شهدا در قرآن اینگونه مورد عنایت خداوند قرار می‌گیرند، یعنی باید بین کسی که می‌میرد با کسی که به شهادت می‌رسد تفاوت قائل شویم، شهادت یعنی اینکه خداوند برای یک شخصی به نام و مشخصات آن شخص دعوتنامه می‌فرستد و او را گلچین می‌کند مانند شهید عزیز ما محمد علیزاده که دعوت حق را با شهادت لبیک گفته است.

27215

کد خبر 1439272

برچسب‌ها