واگذاری ۱۱۳ هکتار زمین به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی استان سمنان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: ۱۱۳ هکتار از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در نیمه نخست امسال به سرمایه‌گذاران واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان  سمنان، حسن آل‌بویه با اعلام این خبر، افزود: در حالی میزان واگذاری اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی این شرکت برای طرح‌های مختلف صنعتی و تولیدی در استان در ۶ ماه ابتدایی سال جهش تولید ۱۱۳ هکتار است که در کل سال ۹۸، ۱۰۳ هکتار زمین صنعتی به سرمایه‌گذاران واگذار شد.

وی به اشتیاق بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در استان سمنان اشاره و بیان کرد: بزرگترین چالش توسعه صنعتی این استان کمبود منابع آبی است و به منظور رفع این چالش در کوتاه مدت استفاده از آب‌های نامتعارف در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه گفت: خرید پساب تصفیه خانه فاضلاب سمنان از شهرداری این شهر به منظور تامین آب شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سمنان یکی از راهکارهای رفع معضل کمبود منابع آبی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان تصریح کرد: با توجه به حضور و تمایل فعالان اقتصادی به سرمایه‌گذاری در استان، توسعه شهرک‌های صنعتی از اولویت‌های این شرکت است.

آل ‎بویه ابرازداشت: طرح‌ توسعه‌ در شهرک صنعتی ایوانکی، شاهرود و سمنان و گرمسار از جمله پروژه‌های توسعه‌ای شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان است.

وی تاکید کرد: فضای کسب و کار استان سمنان با حمایت‌های عالی‌ترین مقام اجرایی استان مطلوب است و از دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان به ویژه در بخش آب انتظار می‌رود برای تسریع در تامین زیرساخت‌ها اهتمام ورزند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با اشاره به ظرفیت‌های معدنی  و تنوع معادن استان، اضافه کرد: احداث شهرک‌های تخصصی معدن از دیگر برنامه‌های این شرکت است.

وی از برنامه‌ریزی برای دریافت پروانه احداث مجتمع فناوری (برج آی تی) و مجوزهای قانونی آن در آینده نزدیک خبر داد و افزود: خرید تجهیزات آتش نشانی همچون خودرو برای افزایش ایمنی شهرک‌های صنعتی استان سمنان در دستور کار قرار گرفت.

کل اراضی در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان ۶ هزار و ۸۸۴ هکتار است.

46

کد خبر 1439335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =