شعب طلایه‌داران صلح و سازش راه‌اندازی شد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: در راستای تسریع در حل مشکلات پرونده های قضایی واحدهای تولیدی و صنعتی، شعبات طلایه داران صلح و سازش در تمامی شهرکها و نواحی صنعتی تابعه استان فعالیت خود را آغار کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حمیدرضا خانپور، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین در جلسه هیئت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی لیا اظهار کرد: از آنجایی که نهاد صلح و سازش در فرهنگ دینی ما و عرف جامعه جایگاه ارزشمندی و قابل توجهی دارد شعب طلایه داران صلح و سازش با هدف کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف راه اندازی شده که موجب رفع اختلاف در بدنه واحدهای تولیدی و صنعتی خواهد شد که نتیجه آن جلوگیری از تعطیل شدن واحد تولیدی و صنعتی و متوقف نکردن خط تولید و کمک به رونق اقتصادی و ثبات اشتغال پایدار است.
خانپور با اشاره به مزایای این طرح افزود: رایگان بودن، عدم رعایت تشریفات قوانین آئین دادرسی در طرح و رسیدگی به دعاوی، سرعت و اثربخش بودن مذاکرات اصلاحی در این شعب را از مهمترین مزیت های این طرح عنوان کرد.
رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۴ شعبه طلایه داران صلح و سازش در تمامی شهرکها و نواحی صنعتی استان تشکیل و آموزش های لازم به رؤسا و اعضای شعب با همکاری اداره کل شورای حل اختلاف دادگستری قزوین صورت گرفته است.
خانپور در پایان خاطرنشان کرد: در سال "جهش تولید" و در راستای کمک به واحدهای تولیدی و صنعتی و با توجه به راه اندازی این شعبات در دفاتر شرکتهای خدماتی شهرکها و نواحی صنعتی، صنعتگران و تولیدگنندگان با مراجعه به این شعب در صورت طرح پرونده های علیه فعالان تولیدی و صنعتی و یا کارگران و مرتبطین آنها دیگر نیاز و الزامی به مراجعه به محاکم قضایی و شوراهای حل اختلاف شهری نیست و این شعب با رعایت صلاحیت قانونی خود نسبت به رفع اختلاف نسبت به اصحاب دعوی اقدام می کنند.
این شعب به تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مستقر و مقیم در شهرکها و نواحی صنعتی که دارای اختلافات مدنی از جمله مطالبه وجه، اجور معوقه و... هستند؛ خدمات ارائه می کنند.
قابل ذکر است با ابلاغ رئیس کل دادگستری استان قزوین، حمیدرضا خانپور رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین به عنوان دبیر طلایه داران صلح  وسازش انتخاب شده است.

46

کد خبر 1439617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =