اولین محموله واکسن آنفلوانزا در همدان توزیع شد

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مرحله نخست واکسیناسیون آنفلوانزا با اولویت پرسنل درمانی و بهداشتی که به طور مستقیم با بیماران در ارتباط هستند، می باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگویی با اعلام اینکه نخستین محموله واکسن آنفلوانزا وارد استان شده و برای گروه‌های هدف اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در حال توزیع است، افزود: افراد خاص مانند زندان‌ها، برخی مراکز حساس بهزیستی، بیماران خاص و زنان باردار در اولویت دریافت واکسن آنفلونزا هستند.

وی با اشاره به اینکه همکاران با بیماران و افراد گروه‌های هدف اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تماس می‌گیرند و آن‌ها را برای دریافت واکسن فراخوان می‌کنند، گفت: مردم از مراجعه به داروخانه ها برای دریافت واکسن خودداری کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در مرحله بعدی سهمیه واکسن آنفلوانزا به گروه‌های دیگری از بیماران مشمول این واکسن تزریق خواهد شد، خاطرنشان کرد: نحوه دریافت و جزئیات سهمیه واکسن آنفلوانزا در مرحله دوم نیز به محض رسیدن سهمیه به استان، اعلام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تأکید بر اینکه تزریق واکسن آنفلوانزا برای همه مردم ضرورت ندارد، تصریح کرد: گروه‌های هدف و دستورالعمل نحوه توزیع این واکسن از طریق وزارت بهداشت اعلام می‌شود.

46

کد خبر 1439622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =