استان فارس ظرفیت تبدیل شدن به قطب آموزشی نفت و گاز جنوب کشور را دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: سازمان فنی ‌و حرفه‌ای باید نگاه ویژه‌ای به فارس به‌ویژه در حوزه نفت و گاز و راه‌اندازی مرکز آموزش تخصصی در این حوزه داشته باشد چرا که فارس ظرفیت تبدیل شدن به قطب آموزشی نفت و گاز جنوب کشور را دارد.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : ابراهیم عزیزی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای مهارت‌آموزی استان فارس  با تاکید بر وجود درهم‌تنیدگی میان توسعه‌یافتگی و نظام آموزش‌های مهارتی اظهار داشت: اگر کشور بخواهد به سمت توسعه، رشد و شکوفایی حرکت کند، راهی نیست جز اینکه نیروی انسانی، نیرویی حرفه‌ای و دارای مهارت باشد.

وی با تصریح بر اینکه مبنای توسعه‌یافتگی، انسان‌محوری و مهارت نیروی انسانی است، افزود: تنوع بخشی به مدل‌های آموزشی در این راستا بسیار مهم است چرا که اگر آموزش‌ها بر مبنای مدل سنتی حرکت کند نمی‌تواند عامل پیشرفت و شکوفایی باشد.

عزیزی با یادآوری اینکه اگر مدل‌های آموزشی همراه با تنوع باشد می‌تواند اثربخش شود گفت: در غیر این صورت منجر به مدرک‌گرایی می‌شود علاوه بر آن توجه به مزیت‌ها و نیازها نکته دیگری است که باید مدنظر نظام آموزش فنی ‌و ‌حرفه‌ای باشد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سازمان فنی‌ و حرفه‌ای باید نگاه ویژه‌ای به استان فارس به‌ویژه در حوزه نفت و گاز و راه‌اندازی مرکز آموزش تخصصی در این حوزه داشته باشد چرا که استان فارس ظرفیت تبدیل شدن به قطب آموزشی نفت و گاز در جنوب کشور را دارد.

فریدون عباسی نماینده مردم کازرون و رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه مهمترین خواسته مردم اشتغال است اظهار داشت: متاسفانه از آنجا که دانشگاه‌ها از امکانات مهارت‌آموزی برخوردار نیستند، فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف فاقد مهارت تخصصی هستند که این امر نشان می‌دهد که رویه آموزشی دانشگاه‌ها نیاز به اصلاح و تغییر دارد.

وی با تاکید به ارزش مهارت‌آموزی برای دانشجویان تصریح کرد: اگر بخواهیم استان رشد کند و پیشرفت داشته باشد، باید مالیات و ارزش افزوده را در استان هزینه کنیم تا در مهارت‌آموزی، محور استان‌های همجوار باشیم.

به گفته عباسی از آنجا که استان فارس مرکز ثقل استان‌های مهم بوشهر، خوزستان و هرمزگان است، جانمایی آموزشگاه تخصصی نفت و گاز در این استان، باعث رشد و پیشرفت فارس و دیگر استان‌های همجوار می‌شود.

عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس نیز در این جلسه با اعلام آمادگی جهت همکاری و استقبال از پیشنهادات رئیس سازمان آموزش فنی ‌و حرفه‌ای، همدلی و همفکری میان نهادهای حاکمیتی در استان را منجر به حرکت‌های مبارک در سال‌های اخیر دانست.

وی با تصریح بر اینکه آموزش نیروی انسانی قطعا یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است گفت: استان فارس دارای پتانسیل‌ها و توانمندی‌های بالایی است.

رحیمی تاکید کرد: با توجه به ذخایر خوب نفت و گاز و صنعت پتروشیمی در استان، حوزه اشتغال با امکان ثروت‌آفرینی در استان فارس وجود دارد که این فرصت‌ها و امکانات کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

46

کد خبر 1440106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =