گل‌محمدی: پول برانکو را بدهید و همه را خلاص کنید!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پولی که قرار بود به برانکو بدهند حدود ۳۰ میلیارد است، اما پولی که به بازیکنان در مجموع می‌دهند ۵ میلیارد هم نمی‌شود، اگر هم پول ندارید راست بگویید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛  یحیی گل‌محمدی پس از اینکه موفق شد تیمش را به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسانند امشب دوشنبه در برنامه تلویزیونی حاضر شد تا در مورد مسائل مختلف این تیم، دلایل موفقیت سرخپوشان در لیگ قهرمانان و... صحبت‌هایی را انجام دهد.

وی در ابتدای صحبت هایش اظهار داشت: اول باید خدا را به خاطر لطفی که به ما داشت شکر کنیم. این موفقیت لطف خدا بود و انرژی مثبت هواداران هم به ما می‌رسید.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اولین بار در دنیا بود که باید در طول ۲۱ روز ۷ بازی را انجام دهیم.

وی اظهار داشت: به خاطر محدودیت‌ها و تست‌ها از نظر روحی و روانی فشار زیادی روی بازیکنان بود. با وجود اینکه تیم ما دیر جمع شد، بازیکنان خیلی خوب با شرایط کنار آمدند.

گل محمدی ادامه داد: جو تیم به ما کمک کرد تا موفقیت برسیم. شرایط تیم انگیزشی بود. بازیکنان قدیمی و جدید به معنای واقعی یک تیم شدند و این روحیه جنگندگی برگ برنده ما بود.

وی گفت: دو بازی برابر التعاون برای ما مرگ و زندگی بود. در ۲ بازی اول حامد لک ۲ واکنش فوق‌العاده داشت و همین موضوع موجب شد بازی به بازی بهتر شویم.

گل‌محمدی تصریح کرد: بازیکنان باور داشتند که تا روز آخر در قطر می‌مانند. تیم از نظر اقامت و تغذیه شرایط خوبی داشت و در برخی روزها دو بار جلسه آنالیز برگزار می‌کردیم. روزهای سختی برای بازیکنان و کادرفنی شکل گرفت و مدام در حال کار بودیم.

وی تصریح کرد: سرگروه شدند در گروهمان به ما اعتماد به نفس داد. در بازی با الدحیل خیلی خوب ظاهر شدیم و به انسجام تیمی خوبی رسیده بودیم. بازیکنان هم اعتماد به نفس خوبی پیدا کردند و اتحاد خوبی بین بازیکنان شکل گرفت.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: مقابل الشارجه با توجه به شرایطی که به وجود آورده بودند، کمی شرایط عجیب شد. من به بازیکنانم گفتم که بلد نیستم برای تساوی بازی کنم و فقط به دنبال برد هستم.
وی تصریح کرد: شرایط جنگندگی بازیکنان برای من حماسی و مانند نبرد بود. تنها انگیزه ما شاد کردن دل هواداران بود.

گل‌محمدی گفت: من قلبا دوست داشتم در اولین بازی حذفی با النصر بازی می‌کردیم، اما وقتی با این تیم در فینال بازی کردیم فهمیدم که با حریف سرسختی بازی داریم. این تیم شایسته حضور در این مرحله بود.
وی ادامه داد: هزینه یک بازیکن السد ۱۲ میلیون دلار بود، اما بودجه کل سال ما شاید ۲ میلیون دلار باشد.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: دفاع تیمی ما ثابت کرد که شرایط خیلی خوبی داریم و هر بازیکن زهرداری به دفاع تیمی ما می‌خورد ناامید می‌شد. با مهاجمان زهردار خوبی سرکار داشتیم، اما دفاع تیمی ما فوق‌العاده بود.

گل محمدی اظهارداشت: ما برای تمرین پنالتی فرصت نداشتیم و تنها زمان ریکاوری داشتیم. انقدر بازیکنان خسته بودند نتوانستیم تمرین چندانی داشته باشیم، اما بازیکنان غیرت گذاشتند. بازیکنان پس از هر بازی انقدر خسته بودند نمیتوانستند راه بروند. این دوره از بازی‌ها هیچ وقت از یادها نمی‌رود.
وی گفت: بازیکنان در ضربات پنالتی تمرکز لازم را داشتند.
پنالتی زدن مایکون را هم آنالیز کرده بودیم و شناخت داشتیم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد محرومیت آل کثیر تصریح کرد: قبل از آغاز بازی به ما گفتند عیسی محروم شده است. در ابتدای جلسه من به آل کثیر گفتم که محروم شدی و نمی‌توانی بازی کنی.

وی ادامه داد: شرایط برای ما خیلی سخت بود چرا که او خیلی انگیزه داشت و ۵ بازی با انگشت شکسته بازی کرد. من نمی‌دانم که به چه شکل از مادر او بابت تربیت چنین فرزندی تشکر کنم. در جلسه فنی بازیکنان هم شوک شده بودند، اما از این موضوع توانستیم ایجاد انگیزه کنیم. همیشه لطف خدا و دعای مردم را پشت سرمان حس می‌کردیم. با کمک خدا همان بازیکنی هم که جای عیسی به زمین رفت گل زد.
وی تصریح کرد: پس از مسابقه هم عده‌ای در مورد محرومیت این بازیکن صحبت کردند که کار صحیحی نبود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: خیلی‌ها می‌خواستند سنگ بیندازند تا پرسپولیس به فینال نرسد، اما انقدر این تیم بزرگ است که خدا به آن کمک می‌کند و هیچ تیمی نمی‌تواند جلودار این تیم باشد. ما این تیم را بدون تمرین به لیگ قهرمانان بردیم، اما در قطر همه چیزهای خوب را کنارمان حس می‌کردیم و به فینال رسیدیم.
گل محمدی ادامه داد: پس از بازی آخر شرایط ما به نحوی بود که انگار از جنگ پیروز بازگشتیم و خوشحال بودیم. حتی خیلی از استقلالی‌ها برای من پیام تبریک فرستادند. بحث ملی بود. مردم ما به این شادی نیاز داشتند و خدا را شکر با این نتایجی که پرسپولیس گرفت، توانستیم مردم را شاد کنیم.

وی در خصوص عملکرد خوب بازیکنان جدید پرسپولیس خاطرنشان کرد: من باید از بزرگترها به خاطر جو خوب تیم تشکر کنم. بازیکنان با یکدیگر مانند برادر بودند. این اتحاد درون تیمی بود. بزرگترها خیلی خوب شرایط را کنترل کردند. کوچکترین بی نظمی در تیم نبود.
گل محمدی گفت: ۶ تیم در یک هتل بودیم و نمی‌توانستیم از هتل خارج شویم. مدام باید تست کرونا می‌دادیم، اما بازیکنان خیلی خوب با شرایط کنار آمدند. در سطح امکانات شرایط خوبی نداشتیم. امکانات ریکاوری نداشتیم و بازیکنان باید در وان ریکاوری می‌کردند.
وی در مورد عملکرد حامد لک تاکید کرد: من در صبا با حامد کار کرده بودم و او یک پرسپولیسی واقعی بود. او تمام تمرکزش را روی تمریناتش گذاشت. البته رادو هم اینگونه بود، اما عملکرد لک خیلی خوب بود.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: لک در بازی اول ۲ توپ بسیار خوب گرفت که به او اعتماد به نفس زیادی داد.
این تازه شروع کار لک در پرسپولیس بود و باید همین روند خوب را ادامه بدهد تا بتواند پایان خوبی هم داشته باشد.

وی افزود: او می‌تواند در بین دروازه بان‌های برتر ایران باشد. من در حامد لک تغییرات بسیار مثبتی دیدم. حامد به من گفت که دیگر آن بازیکن قدیم نیست و تمام تمرکزش روی حرفه‌ای شدن است. او توانسته شخصیت جدیدی را از خودش به نمایش بگذارد.

یحیی گل‌محمدی در مورد عملکرد خوب خط دفاعی پرسپولیس گفت: در آستانه رفتن به قطر مهدی شیری با مصدومیت مواجه شده و مجبور شدم سیامک نعمتی را یک خط به عقب بیاوریم.

وی تاکید کرد: سیامک در این پست واقعاً خوب بود و تمام پتانسیل یک دفاع راست خوب را دارد. در جناح چپ سعید آقایی مصدوم شد، اما او با کشیدگی بازی کرده و علیرغم و مصدومیتی که داشت خودش را تا بازی آخر با تیم هماهنگ کرد.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: من هیچ وقت این جو خوب را در هیچ تیمی ندیده بودم چرا که بازیکنان با وجود مصدومیت همیشه مانند یک جنگجو در زمین ظاهر می‌شدند و هرچه داشتن می‌گذاشتند تا تیم موفق شود. آن‌ها هیچ وقت نمی‌گفتند که خسته هستند. من هیچ وقت این دوره را فراموش نمی‌کنم و با تمام وجود از بازیکنانم تشکر می‌کنم.
گل‌محمدی در مورد عملکرد هافبک هایش گفت: در خط میانی ما قطعاً نمی‌توانستیم با دو هافبک دفاعی مسابقات را تمام کنیم، اما میلاد سرلک به ما اضافه شد و به ما خیلی کمک کرد. کمال کامیابی نیا از تهران کمی مصدوم بود، اما رفته رفته به ما اضافه شد. هر بازیکنی که در زمین بود به خوبی وظایفش را انجام می‌داد و فرقی نداشت که کدام بازیکن در زمین باشد. هر کدام خصوصیات جدیدی را به تیم اضافه می‌کردند.
وی در مورد خط حمله تیمش هم گفت: زوج وحید امیری و آل کثیر در این مسابقات جواب داد چرا که هر دوی آن‌ها سرعت خوبی داشتم و با یکدیگر هماهنگ بودند. هردوی آن‌ها بی نظیر بودند و من خیلی وقت بود که زوج هجومی اینچنینی در فوتبال ایران ندیده بودم. دوندگی بیش از حد آن‌ها به ما کمک کرد. وحید امیری دوندگی بسیار بالایی داشت و اصلا خسته نمی‌شد.
وی گفت: از پیشکسوتان مانند علی پروین، محمود خوردبین و حسین کلانی هم تشکر می‌کنم که به استقبال ما آمدند و از آن‌ها تشکر می‌کنم.

وی در مورد بشار رسن هم گفت: بشار به خاطر مشکلات قراردادش دیر به ما اضافه شد، اما سعی کردیم او را حفظ کنیم، اما او استراحت بیشتری نسبت به سایر بازیکنان داشت و بهتر می‌شد که او را ریکاوری کرد. بشار رفته رفته بهتر شد. از طرفی ۳ دفاع وسط ما مستحق این هستند که فیکس در تیم ملی بازی کنند. این دوره از بازی‌ها برای خط دفاع ما خیلی سخت بود چرا که مهاجمان حریفان میلیون دلاری بودند. اینکه یک تورنمنت را بدون اشتباه به پایان برسانید خیلی کار بزرگی است.

وی گفت: شجاع خلیل‌زاده باید زودتر از این حمله تیم ملی دعوت می‌شد، اما مربیان تیم ملی به خاطر برخی مسائل روی وی حساس بودند.

گل محمدی در خصوص جدایی خلیل‌زاده تصریح کرد: دقیق نمی‌دانم. مصاحبه بعد از بازی او کمی نگرانی به وجود آورد. یک درصد هم فکر نمی‌کردیم این اتفاقات رخ دهد. او انقدر پرسپولیس را دوست دارد که می‌ماند.

گل‌محمدی در مورد اینکه پیش از لیگ قهرمانان آسیا تهدید به استعفا کرده بود خاطرنشان کرد: من ۳ ماه پیش به باشگاه گفتم که تکلیف بازیکنان را روشن کنید که این اتفاق رخ نداد. اولویت من حفظ تمام بازیکنان بود. در ادامه هم مشکلات مالی پیش آمد. این مشکلات هنوز ادامه دارد. من از باشگاه گلایه دارم چرا که زمانی که بحث مشکلات مالی به وجود می‌آید آن‌ها و مسئولان باشگاه ما را مقابل هواداران با جو رسانه‌ای قرار می‌دهند. درست زمانی که می‌خواهید قرارداد ببندیم و پرداختی داشته باشیم جو رسانه‌ای راه می‌اندازند که ما را مقابل هواداران قرار دهند. دوست نداریم کام هواداران را تلخ کنیم و لذت صعود به فینال را کم کنیم، اما این رفتارها درست نیست. نباید بحث مالی بازیکنان و مربیان را مقابل طلب برانکو قرار دهیم. من مصاحبه‌های زیادی از سوی مسئولان باشگاه خواندم که گفتند پول برانکو آماده است، اما اگر آماده است چرا نمی‌دهید. پولی که قرار بود به برانکو بدهند حدود ۳۰ میلیارد است، اما پولی که به بازیکنان در مجموع می‌دهند ۵ میلیارد هم نمی‌شود. پول برانکو را بدهید و همه ما را خلاص کنید. اگر هم ندارید راست بگویید.

وی گفت: مشکلات وجود دارد و باید هر چه سریعتر حل شود. خیلی از بازیکنان مشکلات مالی دارند و همین موضوع موجب شد تا شرایط خوبی شکل نگیرد. من داشتم دیوانه می‌شدم، اما شرایط را کنترل کردیم. مدیران زحمتشان را می‌کشند، اما کافی نیست و مشکلات مالی ادامه دارد و باید سریع حل شود.

وی در مورد رفع محرومیت آل کثیر گفت: باید لایحه دفاعیه خوبی بفرستیم و نیاز به تیم حقوقی مجرب داریم، اما مشکل این است که باشگاه ما در حال حاضر معاون حقوقی ندارد. این مسائل پیش پا افتاده است و در شان یک باشگاه بزرگ نیست. در بحث حقوقی باید تیم قوی داشته باشیم. در مجموع کلا خارجی‌ها کار بلد هستند و می‌آیند تا حرف خودشان را به کرسی می‌نشاند. اگر خوب دفاع شود می‌توانیم امیدوار باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد ثبت قرارداد بازیکنان جدید این تیم هم گفت: ما زمانی که بازیکنان را جذب کردیم خیلی زود هم قرارداد آن‌ها را ثبت کردیم و این رأی پس از ۲۲ شهریور آمد. ما بیست و یکم به قطر سفر کرده و اصلا ایران نبودیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد آماده‌سازی تیم برای لیگ بیستم خاطرنشان کرد: امیدوارم فدراسیون با ما تعامل داشته باشد چراکه ما خیلی خسته هستیم. الان خیلی از بازیکنان تیم ملی رفتم و اصلاً استراحتی ندارند. از فدراسیون و سازمان لیگ که در برنامه ریزی مسابقات زحمات زیادی می‌کشند می‌خواهم که به تیم ما هم نگاهی کنند چرا که بازیکنان ما حدود ۱۵ ماه است مدام در شرایط مسابقه هستند و تنها سه ماه به خاطر کرونا نبودند. بازیکنان پشت سر هم در مسابقات مختلف حضور پیدا می‌کردند. مسابقات فصل قبل فرسایشی شده بود و می‌خواهیم که برنامه ریزی کنند که ما حداقل یک هفته بیشتر استراحت کنیم.

وی گفت: برای فینال آسیا وحید امیری آل کثیر و احسان پهلوان را نداریم. امیدوارم اتفاقات خوبی رخ دهد. باید در بحث دفاعیه خیلی با منطق بهتری وارد شویم و منطقی دفاع کنیم، اما اینکه بخواهیم در مقابل خیلی از هجمه‌ها به نحو دیگری دفاع کنیم قشنگ نیست. پرسپولیس پیشینه بزرگی دارد و صورت خوشی ندارد که با الفاظ بد که نادرست هم است بخواهیم با توهین کار را پیش ببریم.

وی افزود: خیلی‌ها کمک کردند تا پرسپولیس بتواند کارش را پیش ببرد. پیشکسوتان هم با مصاحبه‌های خوبشان دلگرمی می‌دادند و از آن‌ها هم تشکر می‌کنم. این ۲۴ روز که ما در قطر بودیم خیلی سخت بود و از همه تشکر می‌کنیم که ما را همراهی کردند. از بازیکنان هم تشکر ویژه می‌کنم که غیرت را معنا کردند و من درس زیادی از بازیکنانم گرفتم.

258 41

کد خبر 1440233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  1 0
  پول برانکو را بدهند پول بسار رسن جنابعالی و خریدهای میلیاردی تونو از کجا تامین کنند؟
 • GB ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  0 1
  دنبال این هستند برانکو را آنقدر بدوانند و اذیت کنند تا بگوید شیرم حلال و جانم آزاد! و اگر هم بتوانند یک چیزی هم دستی از او بگیرند و اگر هم نشد حداقل یک تخفیف ویژه از او بگیرند وگرنه هفت بازیکن قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات خریداری نمی کردند!