ابتکار: ۳۶ تا ۳۸ درصد از طرح‌های روستایی را زنان روستا دریافت کرده‌اند

مهر نوشت: معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: امیدواریم سیستم بانکی همکاری کند تا زنان روستا بتوانند از سهام عدالت برای وثیقه دریافت تسهیلات روستایی استفاده کنند.

معصومه ابتکار درباره حمایت‌های معاونت زنان از بانوان روستایی، اظهار کرد: برنامه‌های متنوعی را دولت برای زنان روستایی و زنان عشایر داشته است از طرح‌های توسعه سواد آموزی گرفته تا طرح‌هایی برای توسعه کشاورزی.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های سواد آموزی زنان روستایی با همکاری سازمان سواد آموزی برای زنان روستاییان و عشایر اتفاق افتاده است، گفت: همچنین طرح‌هایی که برای توسعه کشاورزی است و نیاز به آموزش‌های خاصی دارد تا محصول تولید شده سالم و استاندارد باشد نیز با همکاری وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.

ابتکار با بیان اینکه طرح‌هایی برای توسعه روستایی بوده است، بیان کرد: علاوه بر این از طرح‌هایی که مربوط به اشتغال زنان روستایی است که ۳۶ تا ۳۸ درصد از طرح‌های روستایی را زنان روستا دریافت کرده‌اند.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه ۳۸ درصد از ۱۲ هزار میلیارد تومانی که بابت پرداخت تسهیلات روستایی از صندوق توسعه ملی برداشت شده به زنان کارآفرین روستا اختصاص داده شده است، افزود: زنان روستایی در طرح‌هایی که بخش‌هایی مانند کشاورزی، صنایع دستی و فناوری‌های نو بوده، بسیار موفق بودند.

وی درباره بازپرداخت تسهیلات برای زنان روستایی، تصریح کرد: بازپرداخت تسهیلات برای زنان خیلی متفاوت نیست اما تلاش کردیم برای اعطای تسهیلات بیشتر از طریق وثیقه امکان پذیر باشد.

ابتکار با تاکید بر اینکه امیدواریم سیستم بانکی همکاری کند تا زنان روستا بتوانند از سهام عدالت برای وثیقه استفاده کند، بیان کرد: این اتفاق هنوز رخ نداده و به همین منظور در حال مذاکره با بانک مرکزی هستیم.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به اینکه به مناسبت روز روستا خبر خوشی هم برای زنان روستایی داریم، خاطرنشان کرد: طرح‌های توسعه صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی را گسترش داده‌ایم تا طرح‌های خوبی در این زمینه داشته باشیم.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1440345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =