استقبال معاون احمدی‌نژاد از ریاست جمهوری زنان

برنا نوشت: یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: به غیر از شورای نگهبان، هیچ کس صلاحیت این مطلب را ندارد که آیا خانم‌ها می‌توانند مصداق رجل سیاسی برای ریاست جمهور باشند یا خیر.

«لطف الله فروزنده»، چهره سیاسی اصولگرا، در پاسخ به این سوال که نگاه جریان اصولگرایی به زنان چگونه است و جایگاه زنان را در کشور چگونه ارزیابی می‎کنید؟ به خبرنگار سیاسی گفت: زنان ایرانی پس از انقلاب اسلامی، نقش‌های بسیار ویژه و مهمی در کشور ایفا کردند. در واقع نگاهی که انقلاب اسلامی به زنان داشت متفاوت بود در زمان طاغوت، زنان کاملا محروم بودند و یا ابزار دست شرکت‌های امپریالیستی و استعماری بودند اما امام (ره) به زنان ما، شخصیت دادند و در حال حاضر زنان هم، پابه‌پای مردان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حضور داشته و در عین حال با حفظ حیاء و عفت در عرصه‌های مختلف نیز، نقش ایفا کردند.

او افزود: خوشبختانه زنان در عرصه‌های مختلف اعم از مجلس و وزارت نقش خوبی ایفا کرده و از این پس نیز می‌توانند، نقش‌های مهمی برعهده بگیرند. امام (ره) فرمودند که «مرد از دامن زن به معراج می‌رود.» از این رو این نقش مهمی است که زنان ما برعهده دارند. در واقع زنان ما هستند که نسل آینده را تربیت کرده و در عین حال به عنوان پشتیبان بزرگ مردان برای حضور در جایگاه‌های مختلف هستند، ضمن اینکه خودشان نیز در عرصه‌های مختلف حضور یافته و نقش ایفا می‌کنند.

فروزنده با بیان اینکه لازم است مراقب باشیم که این فرهنگ اسلامی تحت الشعاع قرار نگیرد و فرهنگ غربی بر آن مسلط نشود، ادامه داد:  آنچه که استعمار به دنبال آن است این است که زنان ما را بی‌هویت کند اما انقلاب اسلامی ما به دنبال حفظ حیا و عفت زنان در حین توسعه مشارکت آنها در کشور، است.

معاون پارلمانی رئیس دولت دهم در پاسخ به این سوال که با توجه به حضور زنان در مجلس و جایگاه وزارت، امکان حضور زنان به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری 1400 تا چه حد مهیا شده است؟ گفت: به هر حال در بحث حضور کاندیدای زن در انتخابات ریاست جمهوری، قانون اساسی داریم؛ قانون اساسی نیز چارچوبی را مشخص کرده که تشخیص آن هم با شورای نگهبان است و به غیر از شورای نگهبان، هیچ کس صلاحیت این مطلب را ندارد که آیا خانم‌ها می‌توانند، مصداق رجل سیاسی برای ریاست جمهور باشند یا خیر. اما آنچه که مهم است و باید به آن توجه کنیم حضور فعال خانم‌ها در بخش‌های مختلف اجرایی و سیاستگذاری است که اکنون داریم و می‌تواند، بیش از پیش پررنگ تر شود.

فروزنده ادامه داد: بنابراین زنان ما ظرفیت بالایی دارند و به رغم اینکه در جریان اصولگرایی به زنان توجه می‌شود، باید این توجه بیشتر شود.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا مردان هم مانند زنان، نقش حمایتگر را در این باره خواهند داشت یا در حد شعار باقی خواهد ماند؟ تاکید کرد: زن و مرد مکمل یکدیگر هستند و در جامعه مهمترین نقش زنان و مردان در کانون خانواده است منتهی ضوابط شرعی باید رعایت شود. بنده بر این باورم که نظام اداری ما باید بر این مبنا طراحی شود که مشاغل خود را تعریف کنیم به نوعی که برای برخی مشاغل بحث جنسیت مطرح نیست و در آن، زن و مرد تفاوتی ندارند ولی برخی مشاغل برعهده مردان است. بنابراین مشاغل باید تفکیک شود ما باید با افتخار، احکام اسلامی خود را مطرح کنیم و تحت تاثیر جریانات فمنیست قرار نگیریم چراکه ما قائل به برابری زن و مرد نیستیم بلکه قائل به تفاوت زن و مرد، هستیم در عین حال قائل به تبعیض نیستیم و معتقدیم که زنان از استعداد و توانایی بالایی برخوردارند.

23216216

کد خبر 1440361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =