رشد ۱۱ درصدی سرمایه گذاری در بخش صنعت استان سمنان

معاون امور صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از رشد ۱۱ درصدی سرمایه گذاری در بخش صنعت استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان فرامرز محبوبی با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه ابتدایی سال جاری ،  افزون بر سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه صنعت استان صورت گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: در این مدت ۸۲ واحد صنعتی استان با سرمایه‌گذاری ۳۰۳۸ میلیارد ریال پروانه بهره‌برداری دریافت کرده و مشغول به فعالیت شده‌اند که زمینه اشتغال حدود ۱۱۷۰ نفر را در استان فراهم آورده‌اند که از نظر تعداد صدور پروانه بهره برداری در امسال شاهد رشد ۸ درصدی در مقایسه با سال گذشته هستیم.
معاون امور صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد : در شش ماه گذشته برای واحدهای صنعتی که جواز تأسیس اخذ کرده‌اند، سرمایه‌گذاری بالغ‌ بر ۵۱ هزار میلیارد ریال با اشتغال حدود ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر پیش‌بینی شده است.
فرامرز محبوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون ، ۷۷۱ مجوز صنعتی در استان صادر شده است گفت ، ۸۲ واحد صنعتی در استان پروانه بهره‌برداری و ۶۸۹ واحد نیز جواز تأسیس دریافت کرده‌اند.
فرامرز محبوبی با اشاره به فراوانی پروانه های بهره برداری صادره در بخش صنعت اظهار داشت: بیشترین پروانه های صادره از نظر تعداد مربوط به گروه های کالایی ساخت مواد و محصولات شیمیائی ، محصولات از لاستیک و پلاستیک و محصولات غذائی و آشامیدنیها و از نظر سرمایه گذاری انجام گرفته مربوط به گروه های کالایی محصولات کانی غیرفلزی ، محصولات از لاستیک و پلاستیک و ساخت مواد و محصولات شیمیائی می باشد.

46

کد خبر 1440402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =