پس لرزه اقدام عجیب قالیباف در بازدید از بخش بیماران کرونایی/احتیاط شرط عقل است و روحانی نباید در جلسه سران قوا شرکت می‌کرد

برنا نوشت:دبیر کل حزب ایران زمین گفت: نباید رییس یک قوه، فضایی را ایجاد کند که دیگران هم در معرض خطر قرار گیرند اگر او از ستاد ملی مقابله با کرونا کسب تکلیف کند قطعا پاسخ ستاد منفی خواهد بود زیرا هم خود و هم دیگران را به خطر می اندازد.

«ابوالقاسم رئوفیان»، دبیر کل حزب ایران زمین، در رابطه با "دیدارهای مردمی برخی سران قوا در شرایطی که آمار مبتلایان به کرونا افزایش یافته است" گفت: دیدار های مردمی مسئولین بلند پایه نظام و مدیران ارشد و  سرکشی به نقاط محروم و پای درد ودل مردم نشستن به عنوان ولی نعمت و ارباب رجوع فی نفسه کار پسندیده و لازم چه بسا، وظیفه ای است که بی توجهی به آن بویژه از سوی روسای سه قوه، فرار از وظیفه و شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت است. اما همین کار پسندیده و ارزشی زمانی می شود، ناپسند و ضد ارزش و قطعا سفرهای استانی در شرایط ویژه کنونی که فضای حاکم بر کشور فضای کرونایی است و شاهدیم که، هزاران نفر از هموطنان عزیزمان هر روز مبتلا می شوند و هفته ای بیش از هزار نفر از همین مردمی که سینه چاک خدمتشان هستیم، روانه بهشت زهراهای کشور و خانواده های زیادی عزادار می شوند، کاری ناپسند، ضدارزش و خسارت بار است از جمله سفر های قالیباف.

او ادامه داد: در شرایطی که دیدار ها منجر به تجمع می شود و امکان ابتلا به کرونا را افزایش می دهد ایا چنین اقدامی ارزش دارد؟ در محکمه عقل و وجدان  این امر محکوم است و باید از این دیدارها اجتناب کرد. دیدار رییس مجلس در بیمارستان امام خمینی را نظارگر بودم، او و اطرافیانش ماسک زده بودند اما فاصله اجتماعی رعایت نشده بود، البته در این چنین دیدارهایی نمی توان مردم  را به صف کرد،  در دیدار های مردمی این نوع الزامات نادیده گرفته می‌شود. لازم است در چنین شرایط حساسی از چنین دیدار هایی که تجمع و نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی را به همراه دارد، اجتناب کرد. 

رئوفیان بیان کرد: قالیباف دیگر در جایگاه یک شخصیت حقیقی نیست او رییس یک قوه است، به عنوان رییس  مجلس باید شرایط را فرماندهی کند. گاهی زمان اقتضا می کند به خط مقدم جبهه برود و گاهی هم باید در بین مردم  حضور نیابد، ایا این درست است که او به استان خوزستان و مازندران سفر کند؟! مگر این دو استان نماینده ندارند؟! نمایندگان این استان ها می توانند انتقال دهنده مشکلات مردم به رییس مجلس باشند، قالیباف اگر می خواهد به مشکلات مردم  توجه کند راه کارش حضور در تجمعات و اجتماعات، نیست.

دبیر کل حزب ایران زمین با بیان اینکه مسئولان کشور باید باتوجه به اقتضائات برنامه ریزی کنند، گفت: سفرهای استانی و دیدارهای مردمی و بازدید از مراکز مختلف باید به اقتضای زمان باشد، به اقتضای‌ مکان، شرایط و نیازها باید تصمیم گیری شود. من نمی فهمم بازدید قالیباف از بیمارستان‌ امام خمینی براساس کدام ضرورت شغلی، تخصصی و به اقتضای چه امری صورت گرفت؟بیمارستانهایی که حتی خانواده های بیماران کرونایی اجازه عیادت بیمارانشان را ندارند چرا باید محل بازدید رئیس قوه مقننه قرار بگیرد این روزها بیمارستان ها فقط، محل حضور مداوم تیم های پزشکی و مسئولان بهداشت درمان و آموزش پزشکی است، آن هم ‌به اقتضای شغلشان و احساس مسئولیتی که می کنند نه محل حضور قالیباف، آنهم بدون اذن فرماندهی ستاد جنگ با کرونا. اینجا جبهه جنگ با کروناست و فرماندهان و افسران و جانبازان مبارزه با این دشمن بیرحم‌ را می طلبد. رهبر فرزانه انقلاب خود را مکلف می دانند که دستورات و توصیه های ستاد مقابله با کرونا را بکار بگیرند و بارها هم بر همه تکلیف کرده اند که از تجمعات بپرهیزند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. قالیباف هم باید به دستور ات و توصیه های فرمانده این جبهه عمل، می کرد. سفرهای استانی هم باید به اقتضای شرایط صورت گیرد که فی الحال برخلاف اقتضا عمل می شود.

او ادامه داد: نباید رییس یک قوه، فضایی را ایجاد کند که دیگران هم در معرض خطر قرار بگیرند اگر او از ستاد ملی مقابله با کرونا کسب تکلیف کند، قطعا پاسخ ستاد منفی خواهد بود زیرا هم خود و هم دیگران را به خطر می اندازد. 

این فعال سیاسی خطاب به رییس مجلس بیان کرد:‌ آقای قالیباف شما چه اصراری دارید و چه ضرورتی است که در بین مردم حضور یابید؟ ایا فکر می کنید حرف های ناگفته ای وجود دارد که شما نمی دانید و در نتیجه این سفرها بر دانستنی های شما، افزوده می شود؟؟ و مجهولاتی بر شما معلوم می شود؟ ایا مردم مشکلاتی دارند تا شما سفر نکنید، برای شما مشخص نخواهد شد؟ ایا نسخه درمانی مردم فقط با سفر میسر است؟ مشکلات مردم در جامعه مشخص است. قالیباف بیان کند در این دو سفر استانی و دیداری که از بیمارستان امام خمینی  داشت، چه مسئله ای بر او روشن شد که تاکنون، نمی دانسته است؟ 

او در رابطه با اینکه این ها تبلیغات انتخاباتی است، گفت: این دیدارها ضرورتی ندارد و به نوعی نمایشی است و افکار عمومی این ها را تبلیغات، تلقی می کنند. ایا پس از چند دوره  کاندید شدن هنوز قالیباف بنا دارد در انتخابات ثبت نام کند؟! هنوز مرکّب رای نمایندگان به قالیباف به عنوان رییس مجلس خشک نشده  که سودای دیگر را در سر داشته باشد، بعید است که قالیباف چنین بیندیشد.

دبیر کل حزب ایران زمین با بیان اینکه وعده هایی که قالیباف به مردم می دهد در اختیار قوه مقننه نیست، گفت: قول هایی که قالیباف در سفرهای استانی به مردم می دهد، در حوزه اختیار رییس جمهور یک کشور است. عدم‌ حضور رییس جمهور در آغاز سال تحصیلی هم اقدام مناسبی نبود و این انتقاد به او هم وارد است، متاسفانه دچار افراط و تفریط شده ایم. رییس مجلس نباید برخلاف پروتکل های ستاد ملی عمل کند  و نباید در حوزه وظایف دیگر قوا، ورود کند. مشکل جامعه اقتصادی است، باید برای گرفتاری های مردم چاره ای بیندیشند و از کارشناسان راه کار بگیرید. بعید می دانم در دیدارهای مردمی قالیباف و دیداری که با کارکنان بیمارستان امام خمینی داشت، مسئله جدیدی مطرح شده باشد، مسئله ای که رئیس مجلس با خود بگوید چه خوب شد که در این سفر ناگفته هایی گفته و ناشنیده هایی، شنیده شد و نکته مهمی راکه ز آن غافل بودیم ‌بر ما معلوم شد؛خیر اینگونه نیست، مشکلات مشخص است.

او در رابطه با هجمه نمایندگان به دولت برای لغو جلسه سران قوا به دستور ستاد ملی کرونا گفت: احتیاط شرط عقل است و روحانی به عنوان رییس یک قوه نباید در آن جلسه آن هم، در عمل به توصیه ستاد مقابله با کرونا بعد از حضور قالیباف در بیمارستان، حضور پیدا می کرد منشا این نوع انتقاد برخی نمایندگان می تواند، از سر بغض و غرض باشد. نباید قضاوتها برخاسته از حب و بغض باشد و بدور از عقلانیت و خردورزی، بغضی را نسبت به کسی اعمال کنیم و یا به دور از محاسبات عقلانی و بر اساس احساسات، محبت و دوستی را ابراز کنیم. نباید انتقادهای ما غرض ورزانه باشد باید براساس شرع و فطرت پاک الهی و خرد انسانی رفتار کرد.

2727

کد خبر 1440448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  این ها جز ذخایر این انقلاب هستند و باید با تمام وجود فکر سلامتی خودشان باشند
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  قالیباف پوپولیست
 • مهدی IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  فکر می کنم به اقدام رئیس جمهور در عدم سرکشی به بیمارستان ها باید تعجب کرد نه به حضور رئیس مجلس !!!!!!!!
 • امیر IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  اگر احتیاط شرط عقل است مگه دکترقالیباف با همون شرایط و پروتکل های بهداشتیی که جناب وزیر بهداشت به مراکز درمانی تشریف میبرن نرفته بودن؟پس چرا اون جلسات لغو نشدن؟ اصلا ایا نمیشد ویدئویی برگزار بشه؟ اینا همش بهونس داداش ...
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  واقعاً که گل گفتی،کسی نیست به این آقا بگه که در رابطه با بذل و بخشش هات در شهرداری شفاف سازی کنی سنگین تری.ژانگولربازیها را جمعش کن
 • مرتضی JP ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  درود برقالیباف.
 • IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  ملت کیپ تا کیپ تو مترو و اتوبوس و ادارات هستن.فقط شما ادمید؟
 • حمید IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  پس کادر درمان ادم نیستند
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  البته برای خودنمائی راهی جز حضور فیزیکی در بین مردم نیست
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  ما که بیمار داریم و هر روز می رویم بیمارستان و بر می گردیم آدم نیستیم! حالا یک مسؤلی اومده یک سری به ما زده بد کرده؟
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  امان از این مسئولین مردم فریب. این آقا همون 4 درصدی هست که حالا به این شکل درآومده تا برای ریاست جمهوری رای جمع کنه.
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  اینها نمایشه برای یه عده که هنوزم ساده لوح هستند و نمایشهای اینها رو باور دارند
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  دعوا درون خانوداگیه !روی همدیگه رو ببوسین!
 • صفر IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  اقدام قالیباف عجیب نبود اما برای اینکه ارزش این کار را کم کنید آنرا عجیب جلوه می دهید زیرا شما ها ژن برتر هستید
 • بی نام IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  چه اشکالی داره این همه مردم دارن کرونا میکیرندچهارتا مسئول رده اولم بگیرن ببینن مردم با چه دردی روبرو هستند
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  بی خیال جدیش نگیرید
 • فریبرز IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
  0 0
  از حسادت دارید میترکید!!
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
  0 0
  ولی نعمت شمایید شکسته نفسی نفرما ....
 • میلاد IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
  0 0
  قالیباف کار خیلی بزرگی کرد.
 • حسینی RO ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
  0 0
  زنده باد سردار قالیباف که خار چشم همه دشمنان داخلی و خارجی است