جزئیات ساخت اولین مین‌روب ارتش از زبان دریادار خانزادی/ کنترل مرزهای غرب و جنوب غرب در روزهای اربعین با دوربین و پهپاد

فارس نوشت: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوبندر «خلیج فارس» با یک بار سوخت‌گیری قابلیت ۳ بار دور زدن دور کره زمین را دارد که می‌تواند برای مدت‌های طولانی در اقیانوس‌ها باقی بماند و یک پایداری دفاعی و امنیتی در منطقه خلق خواهد کرد.

امیردریادار خانزادی ظهر امروز در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر نداجا در بندرعباس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه نیروی دریایی یک مجموعه پویا است و بناست تا در هر دوره‌ای ظرفیت‌های رزمی بیشتری را پای کار بیاورد تا آن جایی که در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران در دریاها مظهر اقتدار باشد.

وی افزود: ما هر ساله ظرفیت‌هایی از توان رزم را که کاملا بومی هستند را تولید می‌کنیم و تا ماه‌های آینده حتما شاهد رونمایی از مجموعه‌ای از دستاوردهای جدید نیروی دریایی هستیم که یکی از آنها ناوشکن دنا است. ناوشکنی کاملا بومی که بخشی از آرایه‌ دفاعی ارزشمند جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت دریانوردی اقیانوسی است.

مین‌روب ساخت داخل رونمایی می‌شود

 فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین از رونمایی اولین شناور مین‌روب نیروی دریایی در آذرماه امسال خبر داد و عنوان کرد: این شناور ظرفیت جدیدی برای مقابله با تهدیدات از جنس مین در دریا و سواحل است.

امیردریادار خانزادی اضافه کرد: در تلاش هستیم تا اولین ناوبندر جمهوری اسلامی ایران که قابلیت حمل بالگرد و پهپاد و مجموعه‌ای از ظرفیت‌های موشکی و تسلیحاتی را به همراه دارد، در آذرماه امسال به آب بیاندازیم.

وی افزود: این ناوبندر با نام «خلیج فارس» با یک بار سوخت‌گیری قابلیت ۳ بار دور زدن دور کره زمین را دارد که می‌تواند برای مدت‌های طولانی در اقیانوس‌ها باقی بماند و یک پایداری دفاعی و امنیتی در منطقه خلق خواهد کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: این تجهیزات به نفع برقراری امنیت در دریا برای کشورهای منطقه و جهان است.

همه ما مکلف به اجرای دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم

همچنین مهر نوشت،  امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در آیین افتتاحیه منازل ۴۰۰ واحدی مهر ولایت ۱ اهواز، ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی (ع)، با تاکید بر اینکه رهنمودها و تدابیر مقام معظم رهبری برای همه لازم‌الاجرا و نقشه راه است، گفت: معظم له مقرر فرمودند، همه ما مکلف به اجرای دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم، ملت بزرگوار ما که ملتی ولایی هستند فرامین مقام معظم رهبری را ارجح می‌دانند و بنابر فرمایشات معظم له اقدام خواهند کرد.

وی با اشاره به کنترل مرزهای غرب و جنوب غرب کشور در طول سال و همچنین روزهای اربعین توسط یگان‌های نیروی زمینی ارتش، افزود: تمامی مرزهای غرب و جنوب غرب کشور با پهپادها، دوربین‌های پیشرفته الکترونیکی و دیجیتالی و انواع بالن‌ها کنترل می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امسال با توجه به شرایط ویروس کرونا، باید اربعین حسینی(ع) را از دور گرامی بداریم، مهم این است دل‌های ما در گروه ایثار و شهادت و در رکاب امام حسین (ع) باشد.

۲۱۶۲۱۶

کد خبر 1440498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =