سودجوها دلیل جو روانی مشکل نان در ارومیه

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی گفت: سودجوها دلیل جو روانی مشکل نان در ارومیه هستند و تا به امروز بیشتر سهمیه مربوط به آرد نانواها توزیع شده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، علیرضا زارعی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی در مورد وضعیت آرد نانوایی‌ها گفت: سهمیه آرد نانوایی‌های استان در ماه جاری بالغ بر ۲۹۰۰۰ تن است که ۲۵۰۰۰ تن آن توسط نانوایی ها از طریق شبکه های فروش خریداری شده و اداره غله به‌عنوان به‌عنوان متولی تامین کالا بخصوص گندم و آرد برای نانوایی‌ها مطرح است و وظیفه نظارت نیز برعهده بازرسی سازمان صمت است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه توزیع آرد نسبت به ماه‌های گذشته در سراسر استان و بخصوص شهر ارومیه تغییری نکرده اظهارکرد: از نظر ذخایر استراتژیک گندم هیچ مشکلی در سطح استان نداریم و ذخایر در شرایط مطلوب است ضمن اینکه مشکل موجود جو روانی و شکاف قیمتی بین نرخ آرد تحویلی سهمیه‌ای توسط اداره غله و نرخ آرد در بازار سیاه است زیرا این شکاف قیمتی شدیدا وسوسه انگیز است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: البته موضوع اینکه نانوایان بدلیل افزایش هزینه‌ها چون کارگر، گاز و اجاره‌بها افزایش داشته و ادامه فعالیتشان تقریبا غیراقتصادی شده رد نمی‌کنیم ولی توصیه می‌کنیم نظارت بر نانوایی‌ها تشدید شود.

زارعی گفت: از شهروندان می‌خواهیم به شایعات توجه نکنند و گندم و آرد به‌اندازه کافی در استان موجود است و متاسفانه عده‌ای سودجو و دلال از این فضا برای ایجاد شایعات روانی و گرانی آرد سوء استفاده می کنند و قاطعانه می‌گوییم هیچ‌گونه افزایش نرخ آرد از طریق شبکه‌های غله نداریم.

وی در ادامه گفت: دیروز ۳۰ واحد و از امروز ۴۹ نانوایی بصورت دو شیفت و ۹۵ نانوایی به صورت ترمیمی در شهر ارومیه با هماهنگی فرمانداری، استانداری  واتحادیه نانوایان جهت ترمیم وضعیت و شکستن جو روانی موضوع پخت اضافه نان خواهندداشت اتفاقی که در هفته گذشته، در شهرستان‌های شوط، اشنویه، پیرانشهر و نقده هم رخ داده و سبب حل مشکل شده است.

46

کد خبر 1440690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =