اجرای بسیج اطلاع رسانی و آموزش به مدت ۱۴ روز در مرکز استان چهارمحال و بختیاری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری گفت: بسیج اطلاع رسانی و آموزش با تاکید بر شعار "کار کن- زندگی کن، با کرونا هم مقابله کن" از فردا با حضور یکصد کارشناس بهداشتی به مدت ۱۴ روز در مرکز استان به اجرا گذاشته می شود.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال وبختیاری :  سید راشد جزایری در گفت و گوی بخش خبری ۲۰ صداوسیمای مرکز استان در چهاردهمین روز از مهرماه ۹۹، ضمن تشریح بسیج آموزشی و اطلاع‌رسانی "مهار گسترش کووید_۱۹" در شهرکرد افزود: از ششم مهرماه چهارمحال و بختیاری از وضعیت نارنجی خارج و با ورود به وضعیت قرمز وارد فاز جدیدی از میزان شیوع بیماری کرونا شد.
وی، بازگشایی مدارس و افزایش ترددها در سطح شهرها، سردسیر بودن استان، کاهش تقید و تعهد مردم نسبت به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به شهریورماه را موجب افزایش شیب منحنی شیوع کرونا در استان عنوان کرد.
به گفته وی، بسیج اطلاع رسانی و آموزش یک راه کار آموزشی ، اجرایی و عملیاتی است که با تاکید بر آموزش و تغییر نگرش و رفتار افراد سعی در کنترل میزان شیوع بیماری منحوس کرونا دارد.
جزایری افزود: بسیج اطلاع رسانی و آموزش در مکان های شلوغ شهر شهرکرد، با برپایی ۱۰ ایستگاه و استقرار کارشناسان بهداشتی در دو نوبت صبح (۱۰ الی ۱۲) و عصر (۱۶ الی ۱۸) اجرا و ضمن پوشش مراکز، فروشگاه ها و صنوف ، افراد عبوری نیز آموزش و توصیه های لازم را دریافت می نمایند.
وی گفت: با همکاری سازمان، گروه های جهادی ، سمن و صدا و سیما امید است، آموزش های لازم و اهمیت موضوع تبیین و رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، شاهد شیب نزولی تعداد موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا باشیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری افزود: ادارات و ارگان های استان می توانند با پیوستن به بسیج اطلاع رسانی و آموزش، جمعیتی ۱۰ برابری برای تامین نیروهای آموزشی را پایان ۱۴ روز اجرای پویش رقم بزنند.

46

کد خبر 1440809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =