تسریع در امور مراجعین و دقت مهمترین اصل در ارائه خدمات قضائی است

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: کنترل ورودی و کاهش موجودی پرونده ها با هدف تسریع در انجام امور مراجعین و افزایش دقت در ارائه خدمات قضایی مهمترین اصل در دستگاه قضا است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ غلامعلی دهشیری در بازدیدی از پیش اعلام نشده با حضور در دادگاه مروست از نزدیک در جریان رسیدگی قضائی به پرونده‌های مطروحه قرار گرفت و ضمن بررسی تعدادی از پرونده‌ ها، دستورات و ارشادات لازم را در خصوص حل مسائل و مشکلات صادر کرد.
این مقام قضایی اظهار داشت: بازدید های سرزده، علاوه بر ایجاد انگیزه برای کارکنان، موجب  دیده شدن زحمات و تلاش بی بدیل آنها می شود.
وی به اهمیت کار و تلاش در دستگاه قضا اشاره کرد و تصریح کرد: رسالت بزرگی که امروز بر دوش ماست و بسیار اثر گذار  بوده همان تحقق و گسترش عدل، حل و فصل خصومت و اختلاف و تأمین امنیت است.
این مقام مسئول وجود پرونده های مُسن را موجب عدم ارتقاء امتیاز عملکردی دانست و به لزوم برنامه ریزی و توجه بیشتر در همین زمینه اشاره و تصریح کرد: کارکنان اداری و قضایی شهر مروست اهتمام بیشتری داشته و نسبت به مختومه کردن پرونده ها تلاش جدی کنند.
دهشیری با اشاره به کاهش ورودی و افزایش مختومه پرونده ها در حوزه قضایی مروست گفت: مقایسه عملکرد این حوزه قضائی در پرونده های وارده و مختومه با میانگین استان نشان می دهد کارکنان این حوزه باید تلاش خود را بیشتر کنند.
این مقام قضایی در ادامه با برخی از مراجعین این حوزه های قضایی دیدار و گفتگو کردو پس از استماع مطالبات مردم، دستورات لازم را به منظور رسیدگی به درخواست‌های مطرح شده صادر کرد.
وی با بیان برخی تذکرات در خصوص رفع ایرادات موجود و ارائه رهنمودهای لازم در راستای ارتقا کیفی و کمی خدمات قضائی، توفیقات روز افزون همراه با موفقیت در خدمت به مردم را برای قضات و کارکنان دادگاه مروست از درگاه الهی مسألت کرد.
شایان ذکر است در این بازدید معاون منابع انسانی و معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی نیز حضور داشته و مباحث مرتبط با حوزه معاونت خود را بررسی کردند.

46

کد خبر 1440905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =