استاندار همدان: سالانه ۵۰۰۰ میلیاردتومان سرمایه گذاری در استان همدان محقق شده است

استاندار همدان گفت: سالانه بیش از پنج هزار میلیاردتومان سرمایه گذاری در استان همدان محقق شده ضمن اینکه احیا کارگاه‌های تعطیل شده و ارتقا ظرفیت کارگاه‌ها ممکن شده است.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛  سید سعید شاهرخی در مراسم بیست‌و سومین جشنواره شهید رجایی استان همدان که در سالن شهدای استانداری همدان برگزار شد، گفت: جشنواره شهید رجایی فرصتی برای مرور ویژگی‌های مهم و بارز شهید رجایی و همچنین دولت‌مردانی است که اگرچه عمر دولتشان کوتاه بود اما نامشان جاودانه شد.

وی از اهداف چنین جشنواره‌ای را فرصتی برای تجلیل از خادمین مردم در دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: مسئولان اجرایی باید مشی شهید رجایی را که از ویژگی‌های شاخص او تعهد، تدین، پرکاری و مردم داری بود، نصب‌العین خود قرار داده و همواره راه او را ادامه دهند

شاهرخی در ادامه با بیان اینکه سالانه بیش از پنج هزار میلیارد تومان هدف اولیه مجموعه مدیریتی استان همدان در حوزه سرمایه‌گذاری بوده که در ۲ سال اجرای برنامه، بیشتر از میزان در نظر گرفته شده، محقق شده است، خاطرنشان کرد: تا کنون توفیقات خوبی در اشتغال، حمایت از تولید، احیا و بازگرداندن کارگاه‌های تعطیل شده و ارتقا ظرفیت کارگاه‌ها، داشتیم.

وی با یادآوری اینکه بیش از ۸ هزار میلیارد تومان طرح ملی در سطح استان همدان در دست اجرا است، گفت: همدان از معدود استان‌هایی است که دارای ۲ خط اصلی راه آهن فعال از شمال و جنوب استان و همچنین اتصال همدان به ملایر با هدف اتصال تهران به مرز خسروی، است.

همدان در حوزه امنیتی از امن‌ترین استان‌های کشور است

شاهرخی با بیان اینکه استان همدان، طبق آمار دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و شاخص‌های کمی و کیفی، در حوزه امنیتی از امن‌ترین استان‌های کشور است، اظهار داشت: همکاری و همراهی و درک مردم از شرایط موجود قابل ستایش است.

وی در آخر با بیان اینکه کادر پزشکی ۸ ماه شبانه روز فداکارانه درگیر هستند و هر روز شاهد افزایش بستری‌ها هستیم که ضرورت دارد مردم در پیشگیری و رعایت نکات بهداشتی، کمک حال این قشر باشند، افزود: استان همدان بعد از ماه‌ها تلاش و کوشش مجموعه کادر بهداشت و درمان، ستاد استانی مقابله با کرونا، مردم و دستگاه‌های اجرایی، در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

46

کد خبر 1441053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =