اربعین حسینی استمرار حرکت عاشورایی سالار شهیدان است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پیامی فرا رسیدن چهلمین روز شهادت الگوی حریت و ۷۲ تن از یاران با وفایش را به همه عاشقان اهل بیت و مردم مومن و خداجوی جزیره قشم تسلیت گفت.

به گزارش خبرآنلاین از قشم حمیدرضا مومنی در این پیام اربعین حسینی را استمرار و ادامه حرکت عاشورایی سالار شهیدان دانست و بر زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا در جامعه امروز تاکید کرد.

متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اربعین به عنوان نماد همبستگی مسلمانان وعشق جاودان آنها به سرور و سالارشهیدان، استمرار و ادامه حرکت عاشورایی سالار شهیدان است.
این رویداد مهم ترین عامل حفظ و انتقال فرهنگ عاشورا از نسلی به نسل دیگر، پیوستگی شور و شعوردلدادگی به مکتب امام حسین (ع) است. تکامل عاشورا در اربعین تجلی می‌یابد و این رویداد یادآور فلسفه قیام امام حسین(ع) و زنده نگه داشتن آن قیام ماندگار است.
بدون تردید راهپیمایی عظیم اربعین حسینی نیز جلوه‌ای از زیبایی این رویداد عظیم است. این حرکت عظیم انسانی را می‌توان نشانه‌ای بزرگ برای اثبات زنده و پویا بودن یاد و راه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در جهان امروز برشمرد. 
قیام امام حسین (ع) حرکتی است جهانی و الهام بخش که همواره چراغ راه انسان‌های آزاده در تمام اعصار است.
سال‌هاست که اربعین به یکی از قدرتمندترین نمادهای همبستگی مسلمانان تبدل شده است و عشق به سرور و سالارشهیدان، عاشقان حق و حقیقت را از کشورهای متعدد در بزرگ‌ ترین گرد همایی سالانه مذهبی جهان گردهم می‌آورد.
گرچه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به ناچار محدودیت هایی در برگزاری این آیین اعمال می شود اما مسلمانان و شیعیان درجای جای جهان که باشند با شورو عشق به سومین امام شیعیان و برترین مظهر آزادگی عرض ارادت می کنند.
نهال پربار عدالت خواهی و حق طلبی که در کربلا با خون خاندان عصمت و طهارت (ع) و یاران با وفایشان آبیاری شد، با گذشت قرن ها شکوفاتر شده و آثار بالنده معنوی آن چون مشعلی فروزان، مسیر سعادتمندی عــاشـقـان اهل بیت (ع) را روشن می کند. 
اینجانب ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران با وفایش به پیشگاه حضرت امام زمان (عج) و مردم شریف و مومن جزیره قشم، امید دارم همه ما همواره رهرو آن امام همام و پیرو راستین مکتب انسان ساز عاشورا باشیم.


حمیدرضا مومنی
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

46

کد خبر 1441056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =