روش‌های ارسال تکالیف و برگزاری آزمون در شبکه شاد

تسنیم نوشت: نسخه جدید شبکه شاد با امکانات متفاوت برای استفاده معلمان همراه است که ارسال تکالیف به دانش‌آموزان و آزمون‌ساز از جمله آنهاست.

نسخه جدید شبکه شاد با امکانات مختلف در سال تحصیلی جدید رونمایی شد.

یکی از امکانات جدید در شبکه شاد، ارسال تکالیف توسط معلم برای دانش‌آموزان است.

این سرویس در راستای پیشرفت دانش‌آموز به معلم کمک می‌کند تا از وضعیت یادگیری دانش‌آموز نقاط ضعف و قوت او در دروس مطلع شود. سرویس تکلیف برای معلم شامل سه بخش تکالیف در جریان، تکالیف به اتمام رسیده و ثبت تکالیف جدید ارائه شده است.

معلم می‌تواند با انتخاب کلاس و درس خود پس از تعیین عنوان و مشخصات، تکلیف را ثبت کند. تکلیف ایجاد شده در قسمت تکالیف در جریان قرار گرفته و پس از اتمام زمان و تاریخ فعال بودن به قسمت تکالیف به اتمام رسیده اضافه می‌شود تا معلم ضمن مشاهده پاسخ‌های ارسال شده دانش‌آموزان، تصحیح و نمره‌دهی به آن بتواند پاسخ صحیح تکلیف را بارگذاری کرده و با ارسال مجدد آن به کلاس‌ها و مدارس دیگر تعامل خود را با سرویس ارائه شده افزایش دهد.

به طور خلاصه سرویس تکلیف الکترونیکی شاد به منظور تسهیل فرآیند ارائه، دریافت و ارزیابی تکالیف با ویژگیهای ذیل توسعه یافته است:

ایجاد و تعریف تکالیف توسط معلمان.

امکان دسترسی هر معلم به دانش آموزان کلاس‌های خود و پیگیری تکالیف آنها.

امکان ارسال سوال به صورت فایل.

امکان ضمیمه کردن پاسخ به صورت فایل توسط دانش‌آموز.

امکان ضمیمه کردن فایل پیوست به سوالات به صورت تصویر، صدا یا فایل توسط معلم.

امکان تصحیح تکلیف توسط معلم و ثبت نمره.

امکان مشاهده نمره تکلیف.

آزمون ساز 

 سامانه آنلاین آزمون ساز با رویکرد ارائه سرویس‌های جامع تعریف آزمون برای معلمان و دریافت آن برای دانش‌آموزان توسعه یافته است. آزمون‌ساز قابلیت برگزاری آزمون‌های تشریحی و تستی را دارد، هدف برگزاری آزمون به صورت آن‌لاین برای سنجش دانش و یادگیری دانش‌آموز آیت.

معلم امکان ایجاد سوالات به صورت نگارش متن یا آپلود فایل را دارد معلم با درج مشخصات آزمون شامل نام درس، نام یا شماره آزمون، تاریخ، ساعت شروع و پایان، مدت زمان آزمون، تعداد سوالات، بارم کلی و بارم هر سوال می‌تواند آزمون مخصوص به خود را تعریف کند دانش‌آموز پس از تکمیل آزمون با کلیک روی دکمه پایان یک اعلان برای معلم می‌فرستد.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1441157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =