رئیس قوه قضائیه: توانایی افراد در نحوه پرداخت مهریه لحاظ شود

رئیس قوه قضائیه با اشاره به برخی از مشکلات پرونده‌های مهریه گفت: توانایی افراد در نحوه پرداخت مهریه لحاظ شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در جریان سفر به خراسان‌جنوبی با تعدادی از مراجعین به دادگستری کل این استان دیدارکرد.

در این دیدار که غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی و حجت‌الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری این استان هم در آن حضور داشتند، رئیس قوه قضاییه پس از گفتگو با مراجعه کنندگان، دستورات لازم را برای بررسی مشکلات قضایی این افراد صادر کرد.

مشکلات حقوقی مربوط به زمین خانه‌های ۱۲۰ خانواده روستای منظریه در حاشیه شهرستان بیرجند، گازرسانی به یک واحد تولیدی دامداری و همینطور موضوع اراضی مورد اختلاف میان دستگاه‌ها و اشخاص حقیقی در منطقه حسین‌آباد، از جمله مسائلی بودند که توسط مراجعه‌کنندگان با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشته شد.

رئیس قوه قضاییه در جریان این دیدارها به رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی دستور داد برای حل و فصل مشکلات ۱۲۰ خانوار روستای منظریه، جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال را با حضور مسئولان بنیاد مسکن و نمایندگان خانواده‌های این روستا تشکیل دهد.

رئیسی در این دیدار پس از استماع اظهارات یکی از جوانان مراجعه کننده که زندانی مهریه بود و توانایی پرداخت اقساط یک میلیون تومانی مهریه خود را نداشت، با تاکید بر این نکته که «مهریه حق زن است و باید پرداخت شود اما باید توانایی افراد در نحوه پرداخت مهریه هم لحاظ شود»، به رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی دستور داد به مشکلات مربوط به پرداخت مهریه در دادگستری‌های سراسر این استان رسیدگی کند.

رئیس دستگاه قضا همچنین پس از شنیدن مشکلات یکی از تولیدکنندگان دامی خراسان جنوبی، از استاندار و این فرد تولیدکننده خواست که با برگزاری یک جلسه مشترک، مشکلات گازرسانی به این واحد تولیدی دامداری را حل و فصل کنند.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1441234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =