استاندار: بیش از ۶۰ درصد مردم استان همدان پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند

استاندار همدان گفت: روند ابتلا و فوتی‌های کرونا در استان همدان افزایشی شده است چرا که بیش از یک میلیون نفر از مردم استان، پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در ستاد مدیریت کرونای استان همدان گفت: کاهش حساسیت‌های مردم نسبت به‌رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب افزایش آمار ابتلا و فوتی‌های ناشی از این ویروس در همدان شده است.

استاندار همدان تنها راه عبور از این شرایط بحرانی را رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست، افزود: بیشتر  مردم استان پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند و همین باعث افزایش  آمار شده است، مردم باید شرایط خاص فعلی را درک کنند و در اجرای پروتکل‌ها با مسئولین همکاری کنند

وی با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک ۹۲ تا ۹۸ درصد از ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند، گفت:  کسانی که پروتکل‌ها بهداشتی را رعایت نکنند، مجرم محسوب شده و برخورد قانونی با آنها می‌شود.

شاهرخی با بیان اینکه وضعیت استان همدان قرمز است و تا زمانی که مردم رعایت نکنند عبور از این شرایط سخت است، اظهار داشت: محدودیت‌های استانی به مدت یک هفته دیگر اعمال می‌شود و ناظرانی بر نحوه اجرای محدودیت‌ها نظارت خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه فرمانداران شرایط شهرستان‌ها را در نظر بگیرند و مسائل شهرستان را مدیریت و رصد کنند، گفت:  مدیران ادارات در اجرای صحیح پروتکل‌ها در مجموعه‌های مدیریتی‌شان مسئولیت دارند، بنابراین  کوتاهی از هیچ مدیر و هیچ دستگاهی را نمی‌پذیریم.

استاندار همدان با بیان اینکه کادر درمانی و پزشکی ما با خطر فرسودگی مواجه هستند، تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از پزشکان، پرستاران و نیروهای بیمارستانی استان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، رعایت بهداشت فردی و اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی یک مسئولیت اجتماعی است که باید همه مردم نسبت به آن حساسیت لازم را داشته باشند.

48

کد خبر 1441909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =