فرآیند برقراری احکام بازنشستگی تأمین اجتماعی اصلاح شد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی از اصلاح فرآیند برقراری احکام بازنشستگی خبر داد.

مهرداد قریب، معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی از اصلاح فرآیندهای برقراری احکام بازنشستگی به منظور ارائه خدمات به هنگام و افزایش رضایتمندی مخاطبان خبر داد.

گزیده‌ای از بخشنامه صادر شده در این رابطه تقدیم می‌شود:

«واحدهای اجرایی این سازمان مکلفند پس از احراز شرایط قانون بازنشستگی و دریافت استعلام ترک کار بیمه شده، پیش نویس حکم بازنشستگی را با لحاظ مجموع سوابق پرداخت حق بیمه قابل قبول و رعایت سایر قوانین و مقررات صادر کنند.

احکام برقراری مستمری بازنشستگی آن دسته از بیمه شدگان اجباری که فاصله یک تا دو ماه بین زمان ترک کار بیمه شده تا تاریخ ارسال آخرین لیست پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما، ایجاد می‌شود، به صورت پیش نویس صادر می‌شود.

آن دسته از بیمه شدگان متقاضی برقراری مستمری بازنشستگی که نوع بیمه آنان اجباری بوده و پس از گذشت تاریخ ترک کار اعلام شده از سوی کارفرما، با رعایت ماده ۳۹ قانون مهلت ارسال آخرین لیست پرداخت حق بیمه منتهی به ترک کار آنان سپری نشده باشد، مشمول این دستور اداری هستند.

واحدهای اجرایی مکلفند پس از احراز شرایط قانونی بازنشستگی و وصول پاسخ استعلام ترک کار بیمه شده، پیش نویس حکم بازنشستگی را با لحاظ مجموع سوابق پرداخت حق بیمه قابل قبول صادر کنند.

به محض صدور حکم قطعی بازنشستگی، وضعیت پیش نویس حکم مستمری از فعال به مختومه تبدیل شده و مابه التفاوت مستمری و مزایای جانبی به صورت هوشمند در اولین لیست مستمری ماهیانه محاسبه و منظور خواهد شد.

دستور اداری صدور پیش نویس احکام برقراری مستمری تهیه شده و به زودی به تمامی واحدهای اجرایی ابلاغ می‌شود.»

۴۷۲۳۲

کد خبر 1441962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =