بررسی تعهدات موسسات ملی مستقر در  استان البرز

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: کارگروهی متشکل از معاون اقتصادی استانداری، رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز، مشاور استاندار در امور جهاد کشاورزی و شهردار مرکز استان تشکیل شود و ظرف یک ماه تعهدات را مورد بررسی و رسیدگی مجدد قرار دهد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز : نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: کارگروهی متشکل از معاون اقتصادی استانداری، رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز، مشاور استاندار در امور جهاد کشاورزی و شهردار مرکز استان تشکیل شود و ظرف یک ماه تعهدات را مورد بررسی و رسیدگی مجدد قرار دهد.

شهبازی در جلسه بررسی مشکلات و موانع زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان که با حضور بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی روز شنبه برگزار شد، با بیان اینکه عده‌ای از فرهیختگان با دامنه وسیع وظایف در سطح ملی و فراملی در این نشست حضور دارند، افزود: البرز، استانی با بیش از ۳ میلیون نفر جمعیت، غالب برندهای ملی در حوزه‌های مختلف تولیدی و صنعتی را در دل خود جای داده است.

وی ادامه داد: ۱۳ شهرک صنعتی خصوصی و دولتی، بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و استقرار یکی از مهمترین فرودگاه‌های کشور تحت عنوان پیام و... در این استان است.

شهبازی گفت: سال گذشته البرز در فروش تولیدات دانش بنیان رتبه دوم کشور را داشته و در بخش کشت‌های گلخانه‌ای این استان با حدود ۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی با سیاست‌های ترویجی وزارت جهاد کشاورزی، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

وی افزود: بیش از ۲۰ موسسه تحقیقات کشاورزی در کشور وجود دارد که ۱۰ موسسه در البرز مستقر است و بیش از ۸۰ درصد بنیان و اساس تحقیقات حوزه کشاورزی کشور در استان البرز صورت می‌گیرد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه بزرگترین واحد تولیدات دامی کشور در البرز مستقر است، اضافه کرد: ۵۰ درصد آب پایتخت از مخازن البرز و بیش از ۴۵ درصد آرد تهران نیز این استان تامین می‌شود.

وی گفت: اوج تعامل دستگاه‌های اجرایی با موسسات ملی مستقر در استان در این دوره از استانداری صورت می‌گیرد. 
شهبازی با بیان اینکه اداره کشور بر محور پژوهش است، افزود: هر موضوعی برای این ۱۰ موسسه ملی وجود داشته باشد، برخلاف گذشته با اهتمامی ویژه و در نهایت هم افزایی و همدلی حل و فصل می‌شود.

وی گفت: علی رغم شرایط کلی بواسطه مشکلات اقتصادی و سایر دشواری‌ها، تمامی تعهداتی که در گذشته وجود داشته از سوی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها، بر آنها پایبند هستیم.

استاندار البرز عنوان کرد: کارگروهی متشکل از معاون اقتصادی استانداری، رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز، مشاور استاندار در امور جهاد کشاورزی و شهردار مرکز استان تشکیل شود و ظرف یک ماه تعهدات را مورد بررسی و رسیدگی مجدد قرار دهد.

وی گفت: با بسیج مجموعه استان این اراده وجود دارد که نسبت به حل مشکلات در اسرع وقت اقدام شود چراکه بویژه اکنون، موسسات تحقیقات کشاورزی در استان در حال انجام اقدامات و برنامه‌های بزرگی هستند.

بازرگان، معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز با تشریح موانع و مشکلات موسسات ملی مستقر در البرز بر ضرورت همراهی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها جهت تسریع در رفع مشکلات تاکید کرد.

48

کد خبر 1442002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =