برگزاری نخستین دوره رسمی کارگاه نقشه خوانی و کار با قطب نما در قشم

مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری نخستین کارگاه نقشه خوانی و کار با قطب نما در ادامه برنامه های آموزشی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی این منطقه آزاد خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، جلیل حقگویان با اعلام این مطلب عنوان داشت: هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم منطبق با تقویم آموزشی و با هدف ارتقاء دانش جوانان علاقمند به ورزش های مهیج، دوره های متنوعی برنامه ریزی کرده که تا پایان سال به ترتیب در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: کارگاه آموزشی نقشه خوانی و کار با قطب نما با مدرک رسمی از فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران، به مدت ۱۶ ساعت و در دو بخش تئوری و عملی قصد دارد تا شرکت کنندگان را با نقشه توپوگرافی و قطب نمای مغناطیسی و ناوبری ایمن در طبیعت آشنا کند.
مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به سرفصل های آموزشی در بخش تئوری گفت: آشنایی با قطب نما، آشنایی با نقشه توپوگرافی، تشخیص جهت حرکت، تخمین مسافت روی نقشه و تعیین موقعیت روی نقشه UTM که شامل سیستم تصویر و سیستم مختصات است، دروس آموزش داده شده در بخش تئوری می باشد.
حقگویان از رسم کروکی مسیر، تعیین موقعیت و تخمین مسافت با قطب نما به عنوان سرفصل های بخش عملی نام برد و افزود: این کارگاه دو روزه در تاریخ های ۸ و ۹ آبان ماه به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار می شود.

48

کد خبر 1442007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =