پیش‌بینی ۴ هزار تن شن و نمک ویژه عملیات زمستانه شهرداری شهرکرد / کاهش نگرانی‌های ناشی از آسیب نمک‌پاشی به فضای سبز

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری شهرکرد گفت: امسال ۳ هزار تن شن و هزار تن نمک به منظور عملیات زمستانه پیش‎بینی و ۳۰ مخزن شن و نمک در معابر شهری مستقر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، هادی مهربانی با اشاره به پیش‌بینی بارش‌های پاییزی اظهارداشت: باتوجه به کوهستانی بودن استان و شروع زودهنگام فصل سرما و بارندگی‌ها، لازم است مدیریت شهری، آمادگی بیشتری در برابر اتفاقات احتمالی داشته باشد در همین راستا معاونت خدمات شهری و شهرداری‌های مناطق و نواحی باید نسبت به اخذ تدابیر لازم به ویژه شارژ مخازن شن و نمک با رعایت احتیاط‌های لازم برای حفظ گیاهان و دیگر امکاناتی که برای برف‌روبی در معابر لازم است اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: در همین راستا ۳ هزار تن شن و هزار تن نمک به منظور عملیات زمستانه پیش‎بینی و ۳۰ مخزن شن و نمک در معابر شهری مستقر می‌شود.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری شهرکرد با اشاره به تأمین تجهیزات لازم برای رفت‌ و روب و یخ‌زدایی معابر بیان کرد: یخ‌زدایی و رفت و روب معابر به دو روش مکانیزه و سنتی متناسب با موقعیت مکانی اقدام می‌شود.

مهربانی ادامه داد: با اصلاحاتی که در پوشش جوی‌های آب و راه‌های دسترسی معبر به فضای سبز انجام‌ شده نگرانی ناشی از آسیب نمک‌پاشی در بازگشایی معابر به فضای سبز کمتر است.

وی با بیان اینکه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز نسبت به هرس به موقع درختان اقدام تا درصورت بارش برف، شاهد شکستگی و از بین رفتن درختان نباشیم، افزود: همچنین باید اقدامات لازم انجام تا از درختچه‌ها و گیاهان حساس در برابر سرما به خوبی مراقبت شود.

48 

کد خبر 1442367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =