تخریب ۶باب کوخه توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان هندیجان

رئیس یگان حفاظت محیط زیست شهرستان هندیجان از متواری شدن شکارچیان متخلف و تخریب ۶ باب کوخه وجمع آوری 15رشته تور پرنده گیری و 15 رشته طناب توسط نیروهای این یگان خبر داد.

مصطفی حق زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین در هندیجان اظهار کرد: با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست، ۶ باب کوخه در دشت های این شهرستان را تخریب و ۱۵رشته تور پرنده گیری و ۱۵ رشته طناب جمع آوری و بیش از ۱۰۰ متر تله هوبره تخریب گردید

وی با بیان اینکه شکارچیان و سودجویان از این کوخه‌ها به منظور زنده‌گیری پرندگان شکاری استفاده می‌کنند تصریح کرد: این متخلفان در سواحل خلیج فارس دستگیر شدند.

رئیس یگان حفاظت محیط زیست شهرستان هندیجان خاطرنشان کرد: در فصل کواخی که از اواخر شهریور شروع می‌شود و حدود دو ماه طول می‌کشد، سودجویان اقدام به زنده‌گیری این پرندگان می‌کنند.
وی تصریح کرد ما گشت یگان این اداره این شهرستان بصورت همه روزه برای مبارزه با شکارچیان و سودجوبان در سطح منطقه برقرار است .

حق زاده در ادامه گفت : در این ماموریت ۳ بهله دلیجه ۴ قطعه کبوتر وحشی و یک قطعه کبوتر اهلی و ۳ عدد موش جربیل که توسط شکارچیان بصورت زنده صید شده بودند کشف گردید که پس از اطمینان از سلامت آنان در دامن طبیعت رهاسازی شدند.

این مقام مسئول در شهرستان هندیجان از هدهد، چکاوک، دلیجه، بحری و دارکوب درختی بعنوان گونه‌های بومی درمعرض خطر این منطقه یاد کرد و ادامه داد: در این ماموریت ، متخلفان به محض دیدن خودروی سازمان از محل متواری شدند .

وی در پایان گفت : برخی از کوخه ها را به دلیل مکان کارگذاری شده ، نمیتوان با خودرو تخریب کرد که در تلاش هستیم با تامین چند عدد موتور سیکلت بتوانیم این کار را انجام دهیم.

46

کد خبر 1442463

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =