افشاگری مقام صهیونیستی درباره نقش "نهنگ سفید" در توافق با امارات

ایسنا نوشت: یک مسئول اسرائیلی فاش کرد که یکی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نقش "نهنگ سفید" را در توافق صلح با امارات ایفا کرد.

به گزارش صدی البلد، فلور حسن ناحوم، معاون رئیس شهرداری قدس گفت: مسئولان اسرائیلی امید زیادی به روابط نوپا با امارات بعد از موافقت کابینه با توافق تاریخی میان دو طرف بسته‌اند.

ناحوم که عضو شورای فعالیت‌های امارات و رژیم صهیونیستی است به سی ان بی سی گفت: مردم "بسیار مشتاق" این صلح هستند. استقبالی که اینجا شاهد آن بودیم بی‌سابقه است.

وی درباره اینکه آیا این تحول را پیش‌بینی می‌کرد یا خیر، گفت: من می‌دانستم تحرکاتی در این مسیر وجود دارد. امیدوارم ادامه یابد. این مسیر با امارات شروع شد و بعد از آن با بحرین توافق صلح کردیم و شایعاتی درباره عمان و سودان نیز وجود دارد. 

وی  از نقش پر رنگ یک کشور عربی دیگر از شورای همکاری خلیج فارس که آن را "نهنگ سفید" نامید در امضای توافق صلح با امارات پرده برداشت.

نهنگ سفید اصطلاحی است که برای توصیف یک جنس بسیار مرغوب یا تلاش برای به دست آوردی چیزی که به دست آوردن آن سخت است، به کار برده می‌شود.

پیش از این عوفیر جندلمن، سخنگوی دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد توافق صلح با امارات پنجشنبه در کابینه برای تصویب ارائه خواهد شد.

وی در توییتی نوشت: این صلح واقعی میان مردم امارات و اسرائیل است.

310 310

کد خبر 1443001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =