البرز وارد مرحله بحرانی و اضطراری کرونا شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد به دلیل افزایش شمار مبتلایان و محدودیت امکانات ، وارد مرحله بحرانی و اضطراری کرونا شده است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ دکتر «محمد فتحی» عصر دوشنبه در نشست اضطراری مسوولان دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: میزان  بستری بیماران در  موج سوم کرونا در البرز نسبت به ۲  موج  گذشته به شدت افزایش یافته است واگر همین روال افزایشی ادامه یابد به طور قطع تیم بهداشت و درمان با چالش جدی روبرو شده ودر بیمارستان ها دیگر امکان پذیرش بیمار وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد :تعداد  پرسنل بهداشت و درمان نسبت به اوایل شیوع بیماری کاهش یافته چرا که بسیاری از پزشکان و پرستاران  درگیر بیماری کرونا شده اند و   از لحاظ روحی بعد از هشت ماه مبارزه بی وقفه  خسته هستند. 

فتحی تصریح کرد : کلیه اعمال جراحی و درمانی غیر ضرور  در مراکز درمانی لغو شده است و تلاش بر این است از تمام ظرفیت بیمارستان ها فقط برای پذیرش بیماران کرونایی استفاده شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن هشدار به وضعیت موجود  از مردم خواست نهایت همکاری را در رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی داشته باشند چرا که این بیماری به شدت رو به افزایش است. .

46

کد خبر 1443004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =