صلح و سازش در پرونده ۱۷ هزار دلاری در یکی از شعب شوراهای حل اختلاف شهرستان یزد

رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد از صلح و سازش در پرونده موضوع اختلاف بین سهامداران یک شرکت در ایران و کشور چین به ارزش قریب به ۱۷ هزار دلاری از طریق ویدئو کنفرانس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمد رضا حداد اظهار داشت: موضوع پرونده اختلاف بین سهامداران یک شرکت در شهرستان یزد و کشور چین که این اختلاف قریب به ۴ سال در مرجع قضایی مطرح شده بود .
وی افزود: پس از ارجاع پرونده به شعبه ۲۵ ویژه صنایع و معادن شوراهای حل اختلاف و با فراهم شدن برقراری ارتباط از طریق ویدئوکنفرانس با اصحاب دعوی در کشور چین ، در نهایت با همت و تلاش اعضاء این شعبه، اختلاف چند ساله به صلح و سازش منتهی شد.
این مقام قضایی اظهار داشت : شوراهای حل اختلاف ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به دستگاه قضایی در اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضاییه بوده و خواهد بود .
حداد افزود: شعبه ویژه صنایع و معادن با هدف تسهیل جهت حل و فصل اختلافات مالی فیمابین صاحبان صنایع تولیدی،معدنی ،بازرگانی و ... و ایجاد صلح و سازش تشکیل گردیده است .
وی اضافه کرد: این شورا توانسته با همت و جدیت خود در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری بنام سال جهش تولید نام گذاری شده اقدامات خوبی را در جهت حمایت از تولید و تولیدکنندگان بردارد.
شایان ذکر است باتوجه به تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر نگاه فناورانه در بخش های مختلف قوه قضائیه و تلاش های مستمر معاونت آمار و فناوری اصلاعات دادگستری کل استان خوشبختانه با فراهم شدن زیرساخت های لازم در شوراهای حل اختلاف استان ، انجام دادرسی ها بصورت الکترونیکی و بدون استفاده از کاغذ و تشکیل پرونده فیزیکی و از طریق برقراری ارتباط بصورت ویدئو کنفرانس شروع شده است.

46

کد خبر 1443066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =