۰ نفر
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
اجرای ممنوعیت ورود و خروج به ۵ شهر

ایرنا نوشت: معاون اجتماعی پلیس راهور اعلام کرد: طرح ممنوعیت ورود و خروج به ۵ شهر تهران، کرج، اصفهان، ارومیه و مشهد که در شرایط کرونایی خوبی قرار ندارند، از ساعت ۱۲ شب گذشته آغاز شد.

سرهنگ عین الله جهانی روز پنجشنبه افزود: هم اکنون ورودی و خروجی این  شهرها کنترل شده و گزارش گیری از شرایط ترافیکی حاکی از همکاری مردم است. افرادی که محدودیت اعمال شده را رعایت نکنند باید به شهر مبدا باز گردند.
سرهنگ جهانی تاکید کرد: خروج از شهرهای ذکر شده برای غیر بومی ها و ورود برای بومی ها آزاد است در غیر این صورت از ورود و خروج هموطنان جلوگیری می شود. 
معاون اجتماعی پلیس راهور تاکید کرد: چنانچه سفر به این پنج شهر ضرورت دارد افراد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند زیرا محدودیت ترافیکی اعمال شده فقط برای خودروهای شخصی انجام می شود. 
سرهنگ جهانی گفت: تردد وسایل باری و حمل و نقل عمومی در این ۵ شهر آزاد است.
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونا شهروندان از سفرهای غیر ضروری برای سلامت خود و خانواده اجتناب کنند.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  روز چهارشنبه اعلام کرد که مجری اعمال محدودیت سفرها از مبدا یا به مقصد پنج کلانشهر نیروی انتظامی است و این محدودیت‌ها فقط مربوط به سفرهای بین شهری می‌شود.

وی در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره محدودیت‌های اعمال شده برای سفر از مبدا یا به مقصد پنج کلانشهر بیان کرد: این محدودیت‌ها با درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تایید رییس جمهوری اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: از بامداد پنجشنبه تا ظهر یکشنبه، ورود و خروج به پنج کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه ممنوع خواهد بود و مجری این اعمال محدودیت نیروی انتظامی است. این محدودیت‌ها مربوط به ترددهای داخل شهرها نیست و فقط مربوط به تردد بین شهری است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: مدیریت بیماری کووید ۱۹ نیازمند تعامل و همکاری و همراهی مردم و همه دستگاه‌های اجرایی است و امیدواریم با اعمال این محدودیت‌ها بتوانیم از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

 
47231
کد خبر 1443890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =