فرمانده انتظامی همدان: کسب رضایت و اعتماد مردم بالاترین سرمایه اجتماعی پلیس است

فرمانده جدید انتظامی استان همدان گفت: نیروی انتظامی خادم مردم بوده و هدفش کسب رضایت و اعتماد ایشان به عنوان بالاترین سرمایه اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سردار سلمان امیری، فرمانده جدید انتظامی استان همدان گفت: جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهر و برخورد جدی و فوری با سارقان اموال مردم مهمترین مطالبه مردم استان همدان است.

وی که به عنوان اولین دیدار با استاندار همدان سخن می گفت، اظهار داشت: در دومین روز کاری بازدید سرزده از برخی از کلانتری‌های سطح شهر همدان صورت گرفت و پای درد دل شماری از مراجعه کنندگان نشستم.

سردار امیری خاطرنشان کرد: مهمترین دلیل از این بازید شنیدن دغدغه ها و مطالبات مردم و سعی در رفع نیازها و مشکلات آنان است چراکه نیروی انتظامی خادم مردم بوده و هدفش کسب رضایت و اعتماد مردم به عنوان بالاترین سرمایه اجتماعی است.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: نیروی انتظامی هر جا موفق به انجام کارهای خوب شود آن را به مردم منعکس می کند همچنین علت موفق نبودن در برخی از حوزه ها را نیز با بیان علل  و عوامل آن، با مردم در میان می گذارد.

سردار امیری جولان معتادان متجاهر و بالا بودن سرقت های خرد را از جمله دغدغه های مردم دانست و ابراز امیدواری کرد با فعال کردن مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ بتوان چهره شهر را از لوث وجودی معتادان پاک کرد.

وی ادامه داد: به دنبال شیوع کرونا و مرخصی و آزادی زندانیان نگرانی ها درباره بیشتر شدن آمار سرقت افزایش یافت اما پلیس نسبت به دستگیری سارقان و استرداد اموال مسروقه به مالکان آنها تلاش می کند.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه نیازمند افزایش شمار دوربین پایش تصویری هستیم گفت: با سرمایه گذاری در این حوزه می توان از این ظرفیت برای پیشگیری از جرایم و برقراری امنیت استفاده کرد.

سردار امیری ادامه داد: با وجود فعالیت های صورت گرفته برای کاهش آمار سوانح جرحی و فوتی در حوزه پلیس راه و راهور اما همچنان نیازمند کاهش آمار شمار جانباختگان سوانح رانندگی در این استان هستیم.

وی بیان کرد: بخشی از فعالیت ها باید آموزشی و فرهنگی و بخشی دیگر زیر ساختی باشد که در حوزه زیر ساختی باید با شناسایی نقاط حادثه خیز و ایمن سازی آنها از جمله نصب گاردریل و اصلاح شیب شیروانی و اختلاف ارتفاع نسبت به کاهش سوانح اقدام کرد.

فرمانده انتظامی استان همدان تاکید کرد: ۴۲ درصد از سوانح فوتی، جرحی و خسارتی این استان در راه‌های روستایی رخ می دهد یعنی با وجود آسفالت مسیر روستایی اما به علت بی توجهی به زیر ساخت‌های مورد نیاز، زمینه مرگ کاربران از این جاده‌ها فراهم شده است.

سردار امیری گفت: همدان از نظر امنیتی جزو استان‌های خوب کشور است که این امنیت پایدار با تلاش اعضای شورای تامین و نیروهای موثر در برقراری امنیت مثل دستگاه قضایی، اطلاعات و سپاه ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: همدان هشت هزار شهید تقدیم این انقلاب کرده است و نیروهای خدوم و مخلص ناجا با توسل به شهدا و امام شهدا نسبت به تامین امنیت برای مردم تلاش می‌کنند.

سردار امیری افزود: امنیت یک مجموعه چند وجهی و بین بخشی است و همه گروه ها، سازمان ها و سمن ها در ایجاد آن نقش دارند و می توانند در برقراری امنیت مشارکت کرده و نقش آفرین باشند.

46

کد خبر 1443992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =