عاملان قتل های خیابانهای مشهد دستگیر شدند/ همه چیز از قطع رابطه دختر با یک زندانی شروع شد

خراسان نوشت:در پرونده چند قتل در تابستان سال ۹۶ ردپای زنی به نام «الف» در دوستی‌ها و آشنایی‌های خیابانی بین چند جوان به میان آمد.

  این زن از مدتی قبل با جوانی آشنا شده بود و با یکدیگر ارتباط داشتند، اما وقتی پسرجوان در یکی از پرونده‌های قضایی دستگیر و روانه زندان شد، دوست او پیغامی به زندان فرستاد که «الف» زنی شایسته برای ازدواج و حتی ارتباط نیست! زیرا بعد از انتقال تو به زندان به سراغ من آمده است و با من ارتباط دارد!

 این گونه بود که دستور گرفتن یک «زهر چشم حسابی» از «ش» از سوی جوان زندانی صادر شد تا او دیگر ارتباطی با دوست دختر وی نداشته باشد!

ادامه این ماجرا به یک تیراندازی مسلحانه در بولوار آزادی مشهد انجامید، جایی که «الف» با «ش» قرار داشت تا به یکی از شهرهای شمالی کشور بروند. این تیراندازی هولناک که از آن سوی خیابان و از داخل خودروی در حال حرکت شروع شد، به قتل منجر نشد، ولی کینه عمیقی بین مدعیان ارتباط عاشقانه با زن جوان به وجود آورد. از سوی دیگر یکی از بستگان نزدیک فرد زندانی که در تعقیب «ش» بود همچنان به اتفاق دیگر همدستانش به جست وجو برای یافتن وی ادامه می‌داد تا «زهر چشم ترسناک» را عملی کند.

مدتی به همین ترتیب سپری شد تا این که هشتم مرداد سال ۹۶ جنایت هولناکی در مشهد رقم خورد. آن شب «احسان» که به همراه دوستانش سوار پراید در تعقیب «ش» بود، ناگهان او و برادر وی را سوار بر خودرویی دید که با یکی دیگر از دوستان شان در بولوار امامیه منطقه قاسم آباد تردد می‌کردند. زمانی که برادر «ش» (راننده) پراید را در حاشیه خیابان متوقف کرد در یک لحظه احسان و همدستانش نیز در همان نزدیکی متوقف شدند. چند ثانیه بیشتر طول نکشید که شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای از سلاح وینچستر، آرامش منطقه را به هم ریخت و ترس و وحشتی را در دل‌های عابران و رهگذران به وجود آورد. جوانی که وینچستر را در دست می‌فشرد به سوی راننده ۳۴ ساله (برادر «ش») شلیک کرد و تعداد زیادی گلوله ساچمه‌ای را بر سرو صورت و قفسه سینه وی نشاند.

گزارشها حاکی است: در حالی که تعداد زیادی از گلوله‌ها نیز بدنه پراید را آبکش کرده بودند «ش» به همراه سرنشین دیگر پراید از خودرو پیاده شدند و سراسیمه به داخل کوچه‌ای در همان اطراف گریختند، اما لحظاتی بعد وقتی «ش» و دوستش دوباره به صحنه حادثه بازگشتند، مهاجمان مسلح پا به فرار گذاشته بودند و خودروهای پلیس آژیرکشان در مسیر بولوار امامیه قرار داشتند.

با فرار سه مهاجم مسلح، پیکر غرق در خون راننده پراید نیز به مرکز درمانی انتقال یافت، اما بر اثر شدت عوارض ناشی از اصابت گلوله‌ها جان سپرد. بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن بود که جنایت مسلحانه در ادامه ماجرای تیراندازی بولوار آزادی مشهد رخ داده است. ادامه این تحقیقات نشان داد که رد پای «الف» (زن جوان) در این پرونده وجود دارد به همین دلیل این زن نیز دستگیر شد و به ارتباط و آشنایی خود با برخی از متهمان این پرونده جنایی اقرار کرد.

«ش» (برادر مقتول) نیز در بازجویی‌ها به مقام قضایی گفت: حدود سه روز قبل از وقوع جنایت، من با زنی به نام «الف» قرار گذاشته بودم تا به پیشنهاد او به یکی از شهرهای شمال کشور برویم، اما زمانی که به محل قرار رسیدم ناگهان مهاجمان مسلح از داخل خودرو به سمت من شلیک کردند.

به دنبال اعترافات و اظهارات شاهدان و متهمان دستگیر شده، این پرونده جنایی در حالی وارد مرحله جدیدی شد که تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در تاریکخانه ماجرای مذکور به سرنخ‌های مهمی رسیده بود.

با شناسایی متهمان فراری و به ویژه «احسان» عملیات پلیس به شهرهای دیگر کشور کشید، زیرا احتمال می‌رفت متهمان در آن شهرها مخفی شده باشند.

در حالی که حدود یک سال از این جنایت وحشتناک می‌گذشت ناگهان بیست و دوم اردیبهشت سال ۹۷، دو قتل مسلحانه دیگر در میدان تلویزیون مشهد رخ داد که بررسی‌های مقدماتی حکایت از ارتباط آن با جنایت مسلحانه در منطقه قاسم آباد مشهد داشت. تحقیقات درباره مرگ تلخ دو جوان که داخل خودروی پژو به قتل رسیده بودند، نشان می‌داد که فردی با اسلحه کلاشینکف و از فاصله نزدیک به راننده و سرنشین خودرویی شلیک کرده که نامی از آن‌ها در پرونده جنایت گانگستری قاسم آباد نیز به میان آمده بود.

  با دستگیری عاملان جنایت مسلحانه  مشخص شد که جوانی به نام «مهدی» معروف به «سیاه» به سوی سرنشینان پژو شلیک کرده است. ادامه تحقیقات نشان داد این جوان ۳۲ ساله از سوی «ش» (برادر مقتول پرونده قاسم آباد) اجیر شده است.

با اعترافات متهمان، پرونده در حالی روند قضایی و قانونی خود را طی کرد که هنوز عامل اصلی جنایت منطقه قاسم آباد فراری بود .سرانجام این جوان ۳۰ ساله پنجشنبه گذشته در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در محاصره کارآگاهان قرار گرفت و در حالی به دام افتاد که از وی یک قبضه سلاح وینچستر و قمه نیز کشف شد. با انتقال متهم به پلیس آگاهی تحقیقات از وی ادامه یافت و بدین ترتیب رمزگشایی از پرونده قتل‌های گانگستری آغاز شد.

23302

کد خبر 1444551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =