آزادی ۵ مددجو محکوم مالی به مناسبت شهادت امام رضا (ع)

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی پنج مددجو محکوم مالی به مناسبت شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت امام رضا (ع)خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ اسلام افشون  با اعلام این خبر گفت : به مناسبت شهادت امام رئوف، امام رضا (ع) پنج  نفر از محکومین مالی جرائم غیر عمد از زندان آزاد گردیدند که برای آزادی این محکومین مالی مبلغ ۲۵میلیارد و ۵۵۶ میلیون ریال نیاز بود که با تلاش ستاد دیه استان مبلغ ۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال  از این مبلغ پرداخت گردید .
افشون در ادامه گفت: به همت اعضاءکمیته صلح و سازش این ستاد مبلغ  ۲۰میلیارد و ۹۰۶ میلیون ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردید و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۴میلیارد و ۶۵۰ میلیون  ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این پنج نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم گردید . 
اسلام افشون ضمن تقدیر و تشکر از همت مردم دارالعباده در ایام سوگواری محرم و صفر گفت : خوشبختانه مردم ، هیئت ها  و بسیاری از صاحبان روضه خوانی ها  در اجرای طرح " هر هیئت آزادی یک زندانی"  بسیار همکاری نموده و مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمودند . 
وی در ادامه گفت : هم اکنون تعداد ۱۹۱زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر ۱۰۰میلیارد تومان نیاز است .
این مقام مسئول با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: بیشترین طیف مددجویان مالی و تحت پوشش ستاد دیه به ترتیب شامل  بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته، مهریه و نفقه ، دیه ناشی از تصادفات رانندگی ، حادثه کار و دیه شبه عمد قرار دارند.
گفتنی است پیش از این در روز اربعین حسینی زمینه آزادی ۱۰ محکوم مالی از زندانهای استان به کوشش ستاد دیه فراهم آمده بود .

46

کد خبر 1444758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =