پیام رییس سازمان سینمایی به جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان

حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی، در پیامی، سازندگان فیلم‌های کودک و نوجوان را مرشدانی حکیم دانست که جامعه را به معرفت می‌رسانند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین انتظامی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی، پیامی را به مناسبت سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، منتشر کرد.

متن پیام رییس سازمان سینمایی به جشنواره سی‌وسوم به شرح زیر است:

«سازندگان فیلم‌های کودکان و نوجوانان با عنایت به طیف گسترده مخاطبان، بسان مرشدی حکیم، نه تنها سال‌هاست؛ که توده فهیم و تیزهوش خویش را با خود همراه ساخته بلکه همچون گذشته، علاقمندان انبوهش را فارغ از جنسیت و قوم‌گرایی به سر منزل حکمت و معرفت رسانده‌اند.
از آنجا که سخن و دغدغه‌ هنرمند ایرانی، همواره از اعماق دل‌های صاف، زلال و دردمند برآمده، لاجرم، گریزی نداشته تا خاستگاه فرودش نیز، قلوب امیدوار تماشاگرانِ خاصش باشد.
نهاد پاک کودکان و نوجوانان به عنوان مهمترین امکان الگوگیری بزرگسالان برای پاک نهاد زیستن است و سینمای کودک و نوجوان با همین ظرفیت، بیشترین توفیقات جهانی و بخش اعظمی از موفقیت داخلی سینمای ایران را در این ساحت فیلمسازی کسب کرده است.
در شرایطی که جهان کنونی، تجربه‌ پاندمی کووید ۱۹ را از سر می‌گذراند، هنرآفرینان ایرانیِ سینمای کودکان و نوجوانان، با انگیزه‌ای مضاعف، برای التیام آلام خانواده‌های دردمند و ایجاد شور و نشاط در مخاطبان تخصصی خویش، دامن همت بر کشیده، به منظور اعتلای آرمان‌های بشر دوستانه، جامه‌ عافیت‌طلبی از خود به در کرده‌اند.
بر خود لازم می‌دانم، هنرِ والای فیلمسازان ایرانی را قدر شمرده، از درگاه خداوند متعال، سلامت و سرافرازی‌شان را مسئلت نمایم.» 

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از امروز (یکشنبه ۲۷ مهر) تا ۲ آبان به دبیری علیرضا تابش برگزار خواهد شد.‌

۵۷۲۴۵

کد خبر 1444803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =