آیا جامعتین جایگاه خود را از دست داده است؟

حسن غفوری فرد عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری معتقد است جامعتین در چند سال اخیر در امر انتخابات به صورت انفعالی عمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسن غفوری فرد عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که نقش «جامعتین» برای ایجاد وحدت در اردوگاه اصولگرایان در انتخابات پیش رو را چگونه ارزیابی می‌کند؟، اظهار کرد:متاسفانه جامعتین درچند سال اخیر در قبال مسائل انتخاباتی به صورت انفعالی عمل کرده است.

در همین ارتباط بخوانید؛

غفوری فرد: احمدی نژاد سیاهنمایی می‌کند/ ولایتی کاندیدای ۱۴۰۰ نمی‌شودوی تأکید کرد: زمانی که آیت الله مهدوی کنی در قید حیات بودند، جامعه روحانیت مبارز به صورت جدی فعالیت مستمر در کشور داشت که پس از درگذشت ایشان این فعالیت کمرنگ شد.

این عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با تحلیل فعالیت چند سال اخیر جامعتین، یادآور شد: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در سال‌های اخیر فعالیت کمتری از خود نشان داده و حتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز دخالتی نکردند و شاید همین موضوع یکی از عواملی شد که در این انتخابات یک رکورد از نظر عدم مشارکت مردم در انتخابات ثبت شود.

غفوری فرد در پایان گفت: مردم ما مسلمان هستند و طبق فرمایش امام راحل (ره) مردم عادی و طلاب نگاه ویژه‌ای باید به روحانیت داشته باشند. به همین جهت اگر جامعتین در عرصه انتخابات کاندیدا اصلح معرفی کند از سوی مردم مورد استقبال قرار می‌گیرد و به تبع آن مشارکت نیز افزایش پیدا می‌کند. متاسفانه موضوع عدم معرفی کاندیدا از سوی جامعتین به انتخابات محدود به دوره یازدهم نمی‌شود تا حدودی در قبال مجلس خبرگان رهبری نیز این اتفاق رخ داد.

27219

کد خبر 1445068

برچسب‌ها