۰ نفر
۲۹ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۱

سارقی که از طریق اینترنت 150 میلیون ریال از حساب یکی از نزدیکانش خارج کرده بود، توسط کارآگاهان پلیس آگاهی سمنان شناسایی و دستگیر شد.

ایسنا نوشت:رییس پلیس آگاهی استان سمنان با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت پرونده‌ای درباره وقوع جرم رایانه‌ای به ارزش یک صد و پنجاه میلیون ریال در روزهای پایانی سال گذشته، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

آقاخانی ادامه داد : در بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد فردی با اتصال به اینترنت از طریق برخی بانک‌ها مبلغ 150 میلیون ریال را از حساب شاکی خارج و با این مبلغ اقدام به خرید کرده است.

آقاخانی افزود: با توجه به اطلاعات بدست آمده کارآگاهان پلیس به یکی از نزدیکان شاکی پرونده مظنون شد و برای انجام تحقیقات تکمیلی این فرد را احضار کردند.

وی اظهار داشت: در بازجویی‌های فنی از متهم و ارایه برخی اسناد و مدارک، وی به انجام بزه ارتکابی و سرقت 15 میلیون تومان از حساب بانکی یکی از نزدیکانش از طریق اینترنت اعتراف کرد.

رییس پلیس آگاهی استان سمنان در پایان به منظور پیشگیری از بروز این گونه جرایم به عموم شهروندان توصیه کرد: رمزهایی از قبیل ورود به رایانه، عابر بانک، رمزهای اینترنتی و... را به هیچ عنوان در اختیار دیگران حتی نزدیکان خود قرار ندهند.

وی گفت: متهم پس از تکمیل پرونده تحویل دادسرا شد.
/56

 

کد خبر 144508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =