خبرنیوز نوشت:دکتر محمد ولی مجد روانپزشک مشهور با حضور در برنامه تالار تجربه از شبکه سلامت درمورد رابطه روانپزشک و بیمار به بیان تجربیاتش پرداخت.

♦در تدریس تخصصی به آکادمیکی که داشتم؛ اول از همه بر رابطه بین پزشک و بیمار و بعد از آن به احساس تاکید داشتم که باید پزشک بیمار را دوست داشته باشد.

♦عاطفه در کنار علم خیلی مهم است و پزشکانی که در کنار علم به عاطفه  هم اهمیت می دهند در کار بسیار موفق تر از سایر پزشکان هستند.

♦در علم پزشکی نیاز به یک رابطه انسانی متقابل است به این معنا که اگر فرد بیمار ، پزشک را نپذیرفت و دوست نداشت، مهم نباشد، بلکه این مهم باشد که پزشک بیمار را دوست دارد و به وظیفه خود به خوبی عمل می کند.

♦در زمان طبابت هر اتفاق نا خوشایند را فراموش می کنم و خود را موظف می دانم که وظیفه انسانی -پزشکی خود را انجام دهم.

♦بیماران دشواری وجود دارد و گاهی باید به اورژانس مراجعه و بستری شوند؛ این نوع بیماران را پس از بستری درمان می کنم.

♦اگر بیماری به اجبار به مطب آمده باشد و کسی که اعتیاد دارد را هرگز طبابت نمی کنم.

♦ملایم بودن در کار پزشکی، حلال تمام مشکلات است.

♦گاهی دوست داشتن های بین پزشک و بیمار به احساسات عاشقانه تبدیل می شود؛ در این مواقع سخت است به بیمار بگوییم ما را با خانواده خود، با پدر خود و… به اشتباه گرفته است. در این مواقع درمان به شدت سخت می شود.

♦دوره درمان بیماران روانی با گذشته تفاوت هایی کرده است که بسیار خوشایند است.

♦چند نکته در اخلاق پزشکی،ما موظف هستیم که اول احترام قائل شویم برای کشی که به ما مراجعه کرده است، دوم نباید به عکس العمل های بد بیمار در مقابل انجام وظیفه خود توجه کنیم و فقط باید به وظایف خود عمل کنیم، سوم اینکه در روابط چهره به چهره لبخند بد نیست.

♦یک توصیه به پزشکان دارم؛ زمانی که خسته هستید به محل کار نروید و بیماری را طبابت نکنید.


1717

کد خبر 1445354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =