کاهش جرائم در شهرستان بانه درسایه‌ی رفتار و برخورد مناسب فی‌مابین مردم و نیروی انتظامی!

فرمانده انتظامی بانه گفت: ویژه برنامه‌های بزرگداشت هفته نیروی انتظامی از صبح یکشنبه برابر با ۲۷ مهرماه، بر اساس شرایط موجود و با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان بانه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از بانه؛ سرهنگ رسول کرمی چگینی فرمانده انتظامی شهرستان بانه در نشست خبری با اصحاب رسانه بمناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: از روز یکشنبه ۲۷ مهرماه ۹۹ همزمان با سراسر استان، ۱۰۰ برنامه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا ۲ آبان‌ماه (در طول هفته‌ی نیروی انتظامی) باشعار "با هم برای امنیت و سلامت" در شهرستان بانه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ خودکنترلی، جایگاه و نقش مردم در تامین امنیت توسط نیروی انتظامی در شهرستان بانه که در سایه‌ی رفتار و برخورد خوب و توام با احترام متقابل صورت گرفته از کاهش حداکثری جرائم در این شهرستان دربین ۱۰ شهرستان استان خبر داد و گفت: خوشبختانه میزان رضایتمندی مردم از نیروی انتظامی به نسبت سال گذشته ۱۱ درصد افزایش و انتقادات ۲۵ درصد کاهش داشته است.

در ادامه "سرهنگ چگینی" آمار جرائم در تمام آیتم‌های ۱۴ گانه را در شهرستان بانه طی شش ماه اول سال جاری نسب به مدت مشابه در سال قبل به شرح ذیل عنوان کرد:

کاهش ۲۷ درصدی ایجاد مزاحمت‌ها
کاهش ۷ درصدی درگیری‌ و نزاع
کاهش ۱۱ درصدی جعل و کلاهبرداری
کاهش ۳۵ درصدی تصادفات درون شهری
کاهش ۲۸ درصدی تصادفت برون شهری
کاهش ۶ درصدی کشف مواد مخدر
افزایش ۵ درصدی کالای قاچاق در حجم و تعداد ۸ کشفیات کالا
افزایش عرضه‌ی لوازم جعلی و چک‌های پاس نشده همسو با کاهش آمار نزاع و دعوا دراین خصوص
کاهش ۵۹ درصدی سرقت خودرو
کاهش ۶درصدی سرقت موتورسیکلت
کاهش ۳۳ درصدی سرقت از اماکن خصوصی
کاهش ۳۴ درصدی سرقت از اماکن عمومی
کاهش ۱۰۰درصدی سرقت احشام
کاهش ۴۸درصدی سرقت از منازل
کاهش ۴۰درصدی سرقت از مغازه‌ها

فرمانده نیروی انتظامی بانه همچنین به افزایش جرائم در حوزه‌ی قاچاق، جعل و اختلاف اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیشتر اختلافات مربوط به اختلافات خانوادگی، درگیری روستایی و اختلافات ملکی بوده است.

وی تخلفات جعلی را مربوط به جعل پلاک خودرو، سند خودرو، انواع مُهر دولتی، نامه‌های بخشی از ادارات و مدرک تحصیلی عنوان کرد و گفت: در این خصوص نیز متخلفان دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

46

کد خبر 1445480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =