مرد خوش‌شانس با فروش کتابی که برای آموزش زبان خریده بود، پولدار شد

ایبنا نوشت: یک نسخه کمیاب از اولین چاپ مجموعه داستان‌های هری پاتر و مدرسه جادوگری به قیمت ۶۰ هزار پوند در حراجی هانسونز دربی‌شایر فروخته شد.

یک نسخه کمیاب از اولین چاپ مجموعه داستان‌های هری پاتر و مدرسه جادوگری به قیمت ۶۰هزار پوند در حراجی هانسونز دربی‌شایر فروخته شد. این کتاب تقریبا ۲۱ سال در قفسه کتابخانه یک خانواده انگلیسی دست نخورده مانده بود.

این نسخه اولیه از کتاب هری‌پاتر و سنگ جادو توسط شخصی فروخته شده است که می‌گوید بعد از مهاجرت به کشور لوکزامبورگ آن را برای آموزش زبان انگلیسی از طریق دنیای جادوگری به فرزندش خریداری کرده بود.

اولین بار کتاب هری‌پاتر و سنگ جادو تنها در ۵۰۰ جلد در سال ۱۹۹۷ منتشر شده است که تا کنون بسیاری از آنها در حراجی‌های مختلف دنیا به قیمت‌های گزافی فروخته شده است. جیم اسپنسر کارشناس حراجی مذکور می‌گوید امیدوار بودیم کتاب را به قیمت ۵۰هزار پوند بفروشیم ولی مشتری‌ها ظاهرا خیلی به این کتاب‌ها علاقه‌مندند.

اسپنسر گفت: این بالاترین قیمتی است که برای یک کتاب هری‌پاتر در این حراجی قیمت‌گذاری شده است. به گفته این کارشناس حراجی این چهارمین کتابی است که از مجموعه هری‌پاتر فروخته می‌شود. جالب اینجاست که از ۵۰۰ نسخه چاپ شده این کتاب ۳۰۰ جلد آن برای مدارس و کتابخانه‌های عمومی ارسال شده بود.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1445550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =