وقتی چینی‌ها با «قربانی» موفقیت را ادامه‌دار می‌کنند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در حالی که گیشه چین به بزرگترین بازار سینمایی جهان تبدیل شده، فیلم سینمایی «قربانی» موفقیت‌های گیشه این کشور را ادامه دار می‌کند.

فیلم جنگی «قربانی» شروع خوبی را در گیشه چین داشته و می‌تواند هفته خوبی را برای سینمای این کشور  که حالا به بزرگترین بازار سینمایی در جهان تبدیل شده رقم بزند. این فیلم در روز افتتاحیه ۷۴ میلیون رنمینبی معادل ۱۱ میلیون دلار فروخته است.

این فیلم سینمایی واکنش مثبت مخاطبان را نیز به همراه داشته است. نظرات اولیه که از سوی شرکت مایویان منتشر شده، امتیاز این فیلم را ۹.۴ از ۱۰ اعلام کرده است.

با توجه به فروش خوب این فیلم سینمایی و استقبال مخاطبان و منتقدان پیش بینی می‌شود که این فیلم ۳۷۳ میلیون دلار بفروشد که به این ترتیب می‌تواند به پرفروش‌ترین فیلم امسال تبدیل شود. با این اوصاف فیلم «قربانی» هنوز راه زیادی را برای رکوردشکنی دارد.

این فیلم سینمایی توسط سه فیلمساز چینی که از نظر تجاری موفق هستند ساخته شده که شامل گوان هو (کارگردان فیلم هشتصد)، فرانت گو (کارگردان فیلم زمین سرگردان) و لو یانگ (سه شمشیرزن) می‌شود.

وو جینگ (بازیگر گرگ مبارز) و دنگ چائو به همراه چند تن از بازیگران فیلم «هشتصد» از جمله لی جوایکساو، ویژن وی در این فیلم به بازی می‌پردازند. این فیلم سینمایی داستان یک سرباز چینی را روایت می‌کند که میان بمباران‌های ارتش و هواپیماهای آمریکایی قصد بازسازی یک پل را دارد. هر سه کارگردان جنبه‌های متفاوتی از سرباز چینی نشان می‌دهند.

با توجه به اینکه فیلم‌های میهن پرستانه در میان استودیوهای چینی مورد توجه است، تعدادی از فیلم‌ها و سریال‌های کره‌ای قرار است در هفته‌های آتی در این کشور نمایش داده شوند.

در حالی که هالیوود نتوانسته به وضعیت عادی و سابق خود در سینماها برسد، هفته گذشته سینمای چین توانست با گذر از فروش سالانه آمریکا به بزرگترین گیشه سینمایی جهان تبدیل شود.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1447049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =