اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای عقب‌نشینی ۹ خیابان شهرکرد

عضو شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه ۹محور اصلی شهر از جمله خیابان بوعلی‌سینا، حافظ، ۱۲ محرم، سعدی، رهبر و میدان شهدا به مساحت ۴۵ هزار و ۲۹۴ مترمربع نیازمند عقب‌نشینی هستند، بیان کرد: ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در این خیابان‌ها عقب‌نشینی انجام شود.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : فرهاد رئیسی در دویست و نود و هشتمین جلسه علنی شورا با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در استان اظهارداشت: کنترل ویروس کرونا در استان نیازمند یک ورود جهادی است و کارهایی که انجام می‌شود باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باشد.

وی با بیان اینکه از مراجعات غیرضروری مردم به شورای شهر و شهرداری شهرکرد نیز خودداری شود، افزود: با توجه به اینکه نمی‌توان کار مردم را به تعویق انداخت و خدمات باید ارائه شود بنابراین باید ساز و کاری اندیشیده شود که مردم از مراجعات غیرضروری خودداری کنند.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به بافت‌های ناکارآمد شهری بیان کرد: با توجه به اینکه ناحیه غرب شهرکرد جزو بافت ناکارآمد است و مصوباتی در خصوص معافیت پروانه‌ها تا سقف ۱۰۰ درصد می‌باشد می‌طلبد این مصوبات تعیین تکلیف شود.

رئیسی با اشاره به عدم نامگذاری برخی معابر و چهارراه‌های شهر گفت: نامگذاری معابر و چهارراه‌ها به نام مشاهیر، مفاخر و دانشمندانی چون دکتر فرزانه و خیران باید انجام شود.

وی ضمن تاکید بر بازگشت محدودیت‌های آرامستان‌های شهرکرد خاطرنشان کرد: استان ما اصلا از وضعیت خوبی برخوردار نیست بنابراین شهرداری باید سریعا محدودیت‌ها را بازگردانده و مراسم روزهای پنجشنبه و جمعه را لغو کند چراکه تجمعات زمینه شیوع بیشتر ویروس کرونا را فراهم می‌کنند. رئیس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به حاکمیت رکود در پایانه‌های شهرکرد افزود: طرح تخفیف ۵۰ درصدی به غرفه‌داران پایانه آزادی شهرکرد توسط اعضای شورا تصویب شد.

آپارتمان‌سازی‌ها در دامنه کوه‌های شهرکرد

طیبه شریفی نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه با بیان اینکه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باید به زندگی ادامه دهیم، گفت: می‌طلبد از جلسات غیرضروری خودداری و پروتکل‌ها با نظارت و دقت کافی رعایت شود.

وی با اشاره به فعالیت واحد پیشگیری از تخلفات شهری شهرداری شهرکرد افزود: به کارگیری و جذب نیرو در این واحد باید سریعا انجام شود تا کار بر روی زمین نماند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به نامگذاری معابر بیان کرد: اقدامات لازم در دست پیگیری است تا چهارراهی را به نام پرفسور فرزانه نامگذاری کنیم.

شریفی با اشاره به اهمیت جذب توریست در استان خاطرنشان کرد: باید بخشی از شهر به‌گونه‌ای تعریف شود تا بتوان احداث خانه‌های ویلایی و خانه باغ را در آن بخش مطرح کرد چراکه از ظرفیت شهرکرد در بحث جذب توریست می‌توان بهره‌مند شد که می‌طلبد مسئولان و دستگاه‌ها در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهرکرد ویترین استان است، گفت: تعامل و همکاری راه و شهرسازی با شهرداری باید به گونه‌ای باشد که بتوانند پروژه‌های مشارکتی را در شهر برنامه‌ریزی و اجرا و جلسات هم‌اندیشی نیز جهت رفع مشکلات برگزار کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به احداث ساختمان‌های بلند در دامنه کوه تصریح کرد: شهر به سمت آپارتمان‌سازی رفته به‌ گونه‌ای که دامنه کوه‌ها را مسطح کرده‌ایم و آپارتمان‌سازی را انجام داده‌ایم که این امر مضرات و خطراتی را به‌دنبال دارد. علیرضا توکلی عضو شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به سهم ۱۰ درصدی شهرداری‌ها گفت: باید به گونه‌ای توسط راه و شهرسازی برنامه‌ریزی شود که طی یک برنامه جامع سهم شهرداری پرداخت شود. ت

وکلی با اشاره به اینکه ۹ محور اصلی شهر به مساحت ۴۵ هزار و ۲۹۴ مترمربع نیازمند عقب‌نشینی هستند، بیان کرد: ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که این خیابان‌ها عقب‌نشینی شود بنابراین برای تامین این اعتبار شهرداری نیازمند تامین سهم ۱۰ درصدی است تا بتواند سالانه بخشی از این مبلغ را تامین و اجرایی کند.

بهادر عبدالغنی شهردار شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به ضرورت محدودیت‌ها در آرامستان‌های شهرکرد گفت: با همکاری فرمانداری اعمال محدودیت‌ها در آرامستان‌های شهرکرد تشدید می‌شود.

شهردار شهرکرد ادامه داد: ۱۰ هکتار اراضی روبروی آرامستان با کاربری پارکینگ وجود دارد که راه و شهرسازی قول مساعد داده که این زمین به شهرداری واگذار شود. « اقدام ملی مسکن» مُسَکنی برای تورم در مسکن مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به گرانی و تورم در مسکن، طرح اقدام ملی یک مُسَکن برای مسکن است.

حسینعلی مقصودی در دویست و نود و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرکرد اظهارداشت: با توجه به گرانی و تورم پربحث مسکن، طرح اقدام ملی فقط یک مُسَکن است تا حدود یک میلیون واحد مسکونی در استان تولید شود.

وی افزود: درحال حاضر با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرارداد اجرای هزار واحد مسکونی در شهرکرد انعقاد شده است چراکه از ۱۶ هزار متقاضی مسکن اقدام ملی حدود ۷۰ درصد آن‌ها در شهرکرد هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به سهم ۱۰ درصدی شهرداری‌ها بیان کرد: در محلات ۳۵، ۳۶ و ۳۷ منظریه سهم ۱۰ درصد پرداخت شده و مابقی آن هم پرداخت خواهد شد. مقصودی ادامه داد: جهت رفع مشکلات مردم به‌ویژه در محله منظریه در تلاش هستیم و با افزایش تعامل و همکاری با شهرداری قطعا کیفیت پروژه‌ها در حوزه عمران و بازآفرینی شهری افزایش خواهد یافت.

در ادامه ابراهیم علیرضایی معاون بازآفرینی اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ارائه تخفیفات به شهرداری گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید ردیف بودجه جهت پرداخت این تخفیفات در نظر بگیرد.

48

کد خبر 1447471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =