وزارت راه می تواند در تکمیل طرح برجهای دو قلوی شهرکرد مشارکت کند

ایرنا نوشت : مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت تایید شورای اسلامی شهرکرد، وزارت راه و شهرسازی می تواند در تکمیل و بهره برداری از طرح برج های دو قلو شهرداری شهرکرد مشارکت کند.

داریوش حسینی  در یکصد و پنجاه و هشتمین نشست علنی شورای اسلامی شهرکرد تاکید کرد: وزیر راه و شهرسازی در پایان سفر اخیر خود به چهارمحال و بختیاری دستور لازم برای تسریع بخشی در این زمینه را برای سازمان ملی زمین و مسکن صادر کرده است.
وی افزود: وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل، ساماندهی و بهره برداری از طرح برج های دو قلو شهرداری شهرکرد ۲ پیشنهاد داده است.
حسینی تصریح کرد: براساس یکی از این پیشنهادها ،می توان پروژه برج های دو قلو شهرداری شهرکرد را پس از ارزیابی کارشناسی با زمین های اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری تهاتر کرد.
وی یادآور شد: از سوی دیگر می توان برابر ارزش کارشناسی طرح برج های دو قلو شهرداری شهرکرد، با زمین معوض معاوضه شده از سوی اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری پس از تبدیل به زمین های بلافصل در خصوص بازآفرینی شهری اقدام کرد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: تصمیم گیری های در خصوص ادامه فعالیت طرح برج های دو قلو شهرداری شهرکرد باید منطقی و بدور از اشتباه باشد.
فرهاد رئیسی دهکردی تاکید کرد: باید از نابودی سرمایه های دیگر شهرداری شهرکرد جلوگیری کرد.
وی اظهار داشت:ضرورت دارد که تسریع در روند تکمیل و بهره برداری از طرح برج های دو قلو شهرداری شهرکرد با جدیت بیشتری دنبال و اجرایی شود.
عضو شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: در این نوع مشارکت باید سهم شهرداری در زمین های شهری مورد توجه قرار گیرد.
علیرضا توکلی تصریح کرد: تعیین تکلیف زمین های شهرداری و رفع اختلاف مالکیت های آنان با راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: این مساله یک فرصت طلایی برای تکمیل و بهره برداری از طرحهای برج های دو قلوی شهرداری شهرکرد و همچنین احیای بافت فرسوده شهری است.
حیدر علیپور دهکردی تاکید کرد: در همین راستا باید هر چه سریع تر نشست های کارشناسی برگزار و تصمیم علمی در این زمینه گرفته شود.
شهردار شهرکرد نیز گفت: طرح برج های دو قلوی شهرداری شهرکرد یکی از ۲۰ هزار پروژه عمرانی نیمه تمام کشور است.
نورالله غلامیان دهکردی تصریح کرد: مشارکت شهرداری با سازمان ملی زمین و مسکن برای تکمیل و بهره برداری سریع تر از طرح برج های دو قلو شهرداری شهرکرد مطلوب است.
گفتنی است ، طرح برج های دو قلو شهرداری شهرکرد یکی از طرح های نیمه تمام حوزه شهری در چهارمحال و بختیاری است.
تکمیل و تعیین تکلیف سریع تر طرح برج های دو قلو شهرداری شهرکرد از مهمترین خواسته های شهروندان مرکز چهارمحال و بختیاری است.
قرار بود طرح برج تجاری دوقلوی شهرداری شهرکرد در زمینی به مساحت حدود ۶ هزار متر مربع و در ۲۶ طبقه احداث می شود که در آن واحدهای تجاری، خدماتی، درمانی، اداری، رفاهی و تفریحی پیش بینی شده است.
قرار شد اعضای شورای اسلامی و مسئولان شهرداری شهرکرد در راستای بررسی همه جانبه این موضوع قدام و نتیجه را برای اقدامات بعدی اعلام کنند.

شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

۴۶

کد خبر 1256543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =