۷ نفر
۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
چندخط برای مارچلو بیلسا؛ شورشی ضدسیستم

لیدزیونایتد با مارچلو بیلسای آرژانتینی در لیگ برتر روزهای فوق العاده ای را پشت سر می گذارد.

انگار که خاک آرژانتین،شورشی پرور است. از چگوارا تا مارادونا، هر کدام در حد توان خود لگد جانانه ای نثار نظم نوین جهانی و برنامه های فیکس و از پیش تعیین شده سرمایه دارها کرده اند. حتی لیونل مسی هم که پرورش یافته اروپاست، با همان خون عصیانگر آرژانتینی اش، تاریخ جدیدی برای فوتبال نوشت و تمامی پلن ها و تاکتیک های مرسوم و معمول فوتبال مدرن را به ریشخند گرفت.

حالا انگار نوبت به شورش یک آرژانتینی دیگر رسیده. این بار در مهد برنامه ریزی و نظم و سیستم. مارچلو بیلسای آرژانتینی در لیگ برتر انگلیس یعنی لیگ نظم و برنامه و نتیجه گرایی و سودآوری اقتصادی، با هدایت لیدزیونایتد دست به طغیان زده. نه برایش نام های بزرگ مهم است، نه دفاعی بازی کردن و گل نخوردن و نه هر آنچه که در فوتبال روز جهان، به عنوان ارزش شناخته می شود. او با تاکتیک هایی دوست داشتنی اما فراموش شده، به سیستم حاکم بر فوتبال مدرن حمله کرده.

او آن روزی این کار را کرد که به بازیکنانش دستور داد تا به دلیل این که هنگام مصدوم بودن بازیکن حریف توپ را به بیرون نزده اند و دروازه آن تیم را باز کرده اند، بازی را رها کنند و از حریف گل بخورند تا یاد بگیرند بازی جوانمردانه به هرچیزی رجحان دارد. کاری که آن ها را یک سال از لیگ برتر دور کرد اما بیلسا را مثل همیشه منحصر به فرد جلوه داد. 

او بدون ترس از ابهت لیگ برتر یا رقبایش، به بازیکنانش فرمان حمله می دهد و از هیچ چیز هراس ندارد. نتیجه اش هم که تا الان مشخص است: 6 بازی، 3 برد و 12 گل زده و کسب رتبه چهارم با 10 امتیاز و فعلا بالاتر از بزرگانی نظیر چلسی،منچسترسیتی، آرسنال و منچستریونایتد. آن هم در فشرده ترین و رقابتی ترین لیگ دنیا که حضور در آن برای یک تیم تازه لیگ برتری شده به حد کافی مخوف است.بیلسا اما تمام این باورهای پوسیده را شکسته و به پیش می تازد و همین جمعه شب تیمش با سه گل در زمین استون ویلایی پیروزی شد که چند هفته پیش 7 گل به لیورپول زده بود!

مارچلو بیلسا به خوبی نشان داده که یک شورشی ضدسیستم است و باید دید این شورشی ضدسیستم دوست داشتنی با این فوتبال زیبایی که تیمش ارائه می دهد تا چه زمانی می تواند علیه قدرت های فوتبال جزیره مقاومت کند و لیدز را به پیش ببرد.

254 251

کد خبر 1447485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =