تامین ۷۵درصد نهاده مرغداری‌های لرستان با ارز دولتی

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: ۷۵ درصد نیاز نهاده‌ای مرغداران استان با ارز دولتی تامین شده و به صورت عادلانه در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «اسفندیار حسنی مقدم» افزود: بنابراین مرغداری ها در پایان هر دوره پرورش، موظف به عرضه مرغ زنده به قیمت مصوب هر کیلوگرم ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان ترجیحا به کشتارگاه‌ها هستند.

وی تصریح کرد: در صورت عرضه نکردن مرغ و ارسال آن به خارج از استان، فهرست مرغداران در اختیار معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار و برخوردهای حاکمیتی صورت می گیرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: خروج هرگونه موادخام دام سنگین، سبک، مرغ زنده و کشتار شده از استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و مرغداری‌ها موظف هستند در قبال دریافت نهاده‌های دان، مرغ زنده را به شهرستان حوزه خود تحویل دهند.

حسنی ادامه داد: انتظار می رود مرغداران جهت پایداری تولید و بهره‌مندی از حمایت‌های جهاد کشاورزی همراهی و همکاری لازم را در اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار داشته باشند و اتحادیه مرغداران نیز باید تحویل مرغ زنده به کشتارگاه‌ها را پیگیری کند.

وی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام استان نیز پیگیری تخصیص روزانه ۴۰ تن مرغ منجمد را انجام دهد و تا ۱۵ آبان‌ ماه حدود ۵۰۰ تن مرغ منجمد را توزیع کند که اولویت توزیع باید در محله های کم بضاعت باشد.

46

کد خبر 1447633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =