۶۰ درصد یزدی ها از ماسک استفاده می کنند/ یزد رتبه اول شیوع کرونا به نسبت جمعیت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه شهرستان ها به نسبت مرکز استان در رعایت پروتکل های بهداشتی ضعیف تر عمل می کنند؛ گفت: طبق آخرین بررسی ها ۶۰ درصد مردم استان یزد ماسک زدن را رعایت می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ ابراهیم سلمانی با بیان اینکه ایده ال رعایت پروتکل های بهداشتی و پوشیدن ماسک بین ۸۰ تا ۹۰ درصد است، اظهار کرد: طبق آخرین بررسی ها ۶۰ درصد مردم استان یزد ماسک زدن را رعایت می کنند.
وی با اشاره به اینکه استان یزد در حال حاضر از لحاظ شیوع بیماری کرونا به نسبت جمعیت رتبه اول کشور را داراست، افزود: پیش بینی ها از روند صعودی شیوع این بیماری در دوهفته آینده خبر می دهد به طوری که متاسفانه آمار مرگ و میر افزایش خواهد یافت.
سلمانی با بیان اینکه نسبت شیوع بیماری در استان یزد یک و دو دهم است، تاکید کرد: میانگین سنی بیماران مبتلا به کرونا از ۶۳ سال به ۵۱ سال کاهش یافته است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه جمع های خانوادگی و دوستانه مهمترین دلیل شیوع کرونا در استان یزد است، تصریح کرد: در بین فوتی های کرونا بیماران زمینه ای قلب و عروق، فشار خون و دیبابت دارای فراوانی بیشتری هستند.
سلمانی افزود: طبق بررسی های انجام شده یک سوم افرادی که به بیماری کرونا مبتلا و در بخش های ویژه بستری می شوند، فوت می کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۱۹۸ مورد از اماکن متخلف در حوزه کرونا پلمپ شده است، گفت: ۱۵ هزار و ۱۵۲ مورد بازدید صورت گرفته و اخطار های لازم به متخلفین داده شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد بیشترین پلمپ اماکن را مربوط به شهرستان یزد با ۱۵۲ مورد دانست و افزود: این تعداد در بافق و خاتم ۱۴ مورد و در سایر شهرستان های استان زیر ۱۰ مورد بوده است.
وی عنوان کرد: شهروندان یزدی برای کسب راهنمایی در خصوص بیماری کرونا و نحوه تعامل با بیماران کرونایی با شماره تلفن ۱۱۱ تماس بگیرند و سوالات خود را با متخصصین این امر درمیان بگذارند.

48

کد خبر 1447833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =