۰ نفر
۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
اجرای ۲۵ رزمایش بیوتروریسم در لرستان

استاندار لرستان گفت: ۲۵ رزمایش با محوریت حوزه پدافند زیستی و بیوتروریسم در هفته پدافند غیرعامل در لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «سید موسی خادمی» افزود: امسال با توجه به رویکرد سازمان پدافند غیرعامل وزارت کشور و با توجه به وضعیت کرونا بیشتر برنامه‌های این حوزه به صورت برنامه‌های آموزشی و از طریق فضای مجازی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: امسال بیش از ۲۵ رزمایش با محوریت رزمایش حوزه پدافند زیستی و بحث بیوتروریسم در همه شهرستان‌های استان برنامه ‌ریزی شده است.

استاندار لرستان عنوان کرد: تعدادی از پروژه هایی که در حوزه پدافند غیرعامل توسط دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته کلنگ زنی شده است در طول این هفته با حضور مسئولین  کشوری و استانی به بهره برداری خواهند رسید.

خادمی ادامه داد: ماحصل برنامه هایی که در حوزه پدافند غیرعامل اجرا می شود به تقویت امنیت و حفاظت از زیرساخت ها و افزایش تاب آوری دستگاه‌های اجرایی در مقابل تهدیدات احتمالی منجر شود.

وی افزود: برگزاری دوره آموزشی گسترده برای امنیت سایبری مدیران حوزه های امنیتی و کارشناسان این حوزه همچنین طرح های مربوط به حوزه آب به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار لرستان اظهار کرد: در این هفته یک منبع جی آر پی که به عنوان یک منبع آب ذخیره و استراتژیک در استان طراحی و سال گذشته کلنگ احداث آن زده شده است مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

خادمی افزود: اگر شرایط فراهم شود طرح پد فرودگاه هلیکوپتر و سوله امدادی که توسط جمعیت هلال احمر در حوزه پدافند غیرعامل و ستاد مدیریت بحران استان احداث شده در طول این هفته مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

48

کد خبر 1448039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =