طرح جامع ترافیکی شهرکرد در دست تدوین است

شهردار شهرکرد گفت: هسته مرکزی شهرکرد شرایط ترافیکی خوبی ندارد و طرح جامع ترافیکی در حال تدوین است، همچنین در این راستا با همکاری مسئولان، کمربندی ۱۵ خرداد را هرچه زودتر به بهره‌برداری می‌رسانیم.

به گزارش خبرآنلاین از چهار محال : بهادر عبدالغنی  اظهار داشت: در بررسی شهری، مشکلات و موانع مختلفی از جمله آسفالت دیده می‌شود که دلایل متفاوتی از جمله بودجه و شرایط حاکم مانند عدم منابع ملی و استانی در سطح کشور برای تهیه قیر مصرفی آسفالت مواجه هستیم، سعی بر آن است حدود ۱۶ هزار تن آسفالت تولید شود که سطحی حدود ۱۶۵ هزار متر مربع را در بر می‌گیرد.

وی در مورد مشکلات خدمات شهری و رفت و روب و وضعیت زباله، بیان کرد: همکاران در معاونت خدمات شهری نیز بر این مشکلات واقف هستند و علت به مشکلاتی بر می‌گردد که با شرکت همکار به وجود آمده است که تاکنون شرکت مناسبی انتخاب نشده است، در نتیجه با مدیریت خدمات شهری، مجموعه شورای شهر و فرماندار تصمیماتی گرفته شد تا از امکانات و توان شهرداری کمک گرفته شود لذا چند ماهی شهرداری خدمات را انجام می‌دهد و در ادامه با شرکتی همراه می‌شویم.

شهردار شهرکرد در خصوص مشکلات ترافیکی بلوار فرهنگ، افزود: در مرحله آسان‌سازی و روان‌سازی ترافیک بلوار فرهنگ اقداماتی در تقاطع خیابان شهریار و بلوار فرهنگ مانند علائم و چراغ‌هایی نصب شده است که بالغ بر دو میلیارد ریال هزینه داشته است و همچنان پیگیر مشکلات مربوطه هستیم.

وی در خصوص کمبود فضای سبز، گفت: سرانه فضای سبز در شهر ما نسبت به میانگین سرانه فضای سبز از شرایط نسبتا خوبی برخوردار است، تاکنون ۱۸ متر مربع که شامل موارد بهره برداری نشده می‌باشد اعلام شده اما با واقعیت امروز می‌توان آمار ۱۰ متر مربع را اعلام کرد که طرح جامع شهرکرد نیز در حال تدوین است.

عبدالغنی افزود: فضاهای سبز در مقیاس شهری که خدماتی به مردم می‌دهد از جمله پارک ملّت، تهلیجان و لاله شرایط خوبی دارند اما در پارک‌های محله‌ای باید بیشتر کار شود، هرچند در سال جاری دو پارک جدید با استفاده از اعتبارات بازآفرینی و خدماتی در حال احداث است.

شهردار شهرکرد در خصوص امکانات بوستان‌ها، مطرح کرد: کاهش بخشی از امکانات پارک‌ها از جمله روشنایی آن‌ها به سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در شرایط حاضر برمی‌گردد و به منظور رعایت پروتکل‌ها به حداقل رسیده است اما برخی از بوستان‌ها نیز در بخش روشنایی مشکلاتی دارند و در تلاش هستیم که این مشکلات را در سال آینده مد نظر قرار دهیم.

وی در خصوص فناوران شهرکرد، بیان کرد: قطعاً مجموعه فن‌آوران با شرایط امروز پاسخگوی نیاز مردم نیست و امیدواریم فناوران۲ که در حال ساخت است در آینده افتتاح شود و مشکلات این حوزه را برطرف کند.

وی در رابطه با ترافیک خواجه‌نصیر، گفت: هسته مرکزی شهرکرد شرایط ترافیکی خوبی ندارد و طرح جامع ترافیکی در حال تدوین است که امیدواریم راهکارهایی در نظر گرفته شود، همچنین با همکاری مسئولان، کمربندی ۱۵ خرداد را هرچه زودتر به بهره‌برداری می‌رسانیم.

شهردار شهرکرد بیان داشت: خیابان حافظ جنوبی در طرح تفصیلی مطرح نشده و طرح ترافیک باید ضرورت اجرای این طرح را مشخص کند که به احتمال زیاد یک اتصال خوبی خواهد بود و زمانی که این خیابان نیز در طرح قرار گیرد با مالکین منطقه توافقات صورت می‌گیرد تا این خیابان نیز از حافظ جنوبی به کمربندی ۱۵ خرداد متصل شود.

عبدالغنی با اشاره به ناتمام ماندن پروژه فضای روباز ورزشی واقع در خیابان شهید کمال فاضل، بیان کرد: این زمین مشکلاتی دارد که به دنبال حل مشکلات این فضا و تبدیل شدن آن به زمین چمن مصنوعی یا زمینی که بتواند خدمات خوبی را به شهروندان بدهد هستیم که قطعاً مستلزم اعتبارات ملی در خصوص بازآفرینی می‌باشد.

شهردار شهرکرد اظهار کرد: همه مسئولان در ساخت و سازها و خصوصاً در ساخت بیمارستان‌ها باید به پارکینگ توجه ویژه‌ای داشته باشند زیراکه امروز معضل بزرگ بیمارستان کاشانی و هاجر، نبود پارکینگ است که قبلاً در کمیسیون ماده ۵ تصمیمات خوبی در این خصوص گرفته شده و کوچه حدفاصل استادیوم انقلاب تا بیمارستان با کاربری پارکینگ و ... در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته که امیدواریم در سال آینده استارت‌ پارکینگ عمومی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه مسئولانی که در آینده می‌خواهند در خصوص مشکلات شهر تصمیم بگیرند باید برای درد برج دوقلو درمان در نظر گیرند، گفت: شاید در سال‌های گذشته تصمیمات به گونه‌ای بود که با شرایط موجود ظرف سه الی چهار سال بعد به نتیجه می‌رسید اما متاسفانه شرایط آن گونه که باید پیش نرفت، فراخوان کشوری به منظور فروش برج‌های دوقلو ایجاد شده و کارشناسی آن در حال انجام است که البته این‌ کار شرایط خود را دارد.

شهردار شهرکرد با بیان عدم بدهی در خصوص برج دوقلو، عنوان داشت: با بررسی‌های انجام شده پیمانکاران مطالباتی از طرف ما ندارند اما در بحث بانک ادعای طلبی است که باید بررسی شود و همه اختلافات در حال بررسی است تا بهترین اقدام درخصوص منافع مردم گرفته شود.

وی در رابطه با خدمات منظریه، بیان کرد: راه و شهرسازی زمین‌هایی دارد که اگر از سازمان ملی زمین و مسکن مجوز بگیرد ۴ فضای سبز با اعتبار ۵ میلیارد ایجاد خواهد شد همچنین مردم از شرایط و وضعیت آماده سازی این بخش آسیب می‌بینند که شهرداری در حال خدمت رسانی در حوزه‌های حمل و نقل عمومی، خدمات شهری، آتش نشانی است اما در خصوص موارد دیگر باید جلسات مشترکی برگزار شود تا به سرانجام برسد.

عبدالغنی گفت: تا حد ممکن در منظریه املاک باید به فروش برسد تا هم خدمات دهی صورت گیرد و هم اشتغالزایی را به همراه داشته باشد همچنین بالغ بر ۱۰۰ میلیارد پروژه‌های بزرگ در شهرداری طی سال جاری و سال آینده در حال تعریف است که به اشتغالزایی جوانان کمک می‌کند.

وی با اشاره به توجه به تمیزسازی خیابان سیدجمال در خدمات شهری، افزود: زمین‌های صنایع حوزچه‌ای که به نام کارآفرین مطرح است موارد خاصی دارد که در چند سال گذشته مالکیت زمین‌ها مرتفع شده و امروز خدمات شهری با کاربری کارگاهی متناسب با شرایط و وضعیت متقاضیان پروانه صادر می‌شود.

۴۶

کد خبر 1448047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =